به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 خرداد 1398

مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی ایرانی در ایروان بررسی شد

مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی ایرانی در ایروان بررسی شد

 

به منظور بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان ایرانی که در ارمنستان فعالیت می کنند، آقای گاگیک مارکاریان رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان میهمان سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان بود که فرصت ها و موقعیت‌های سرمایه گذاری در این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این دیدار، سجادی با اشاره به اینکه لغو روادید، ایجاد "منطقه آزاد مغزی" و همجواری آن با منطقه آزاد ارس و انعقاد تفاهم نامه همکاری با اتحادیه گمرگی اورآسیا فرصت های فراوانی را برای تجار و فعالان اقتصادی ایرانی فراهم کرده تا نسبت به صدور کالاها و خدمات ایرانی و ایجاد شرکت های مشترک با طرف های ارمنی برای تولید کالاهای ایرانی جهت صدور به کشورهای اوراسیایی اقدام کنند.

سفیر کشورمان در ارمنستان همچنین وجود برخی مشکلات و موانع از جمله بوروکراسی اداری را از موانع مهم در عدم تمایل فعالان و تولید کنندگان ایرانی برای حضور در بازار ارمنستان دانست و خواستار متمرکز شدن امور مربوط به سرمایه گذاری و تجارت خارجی، مشخص شدن مالکیت خصوصی در ارمنستان بویژه در "منطقه آزاد مغری" و ... در یک سازمان و یا وزارتخانه شد.

در ادامه این دیدار  آقای مارکاریان رئیس اتحادیه کارفرمایان نیز دانش و ظرفیت های تولیدی عظیم شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف را خاطرنشان نموده و از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در ارمنستان استقبال کرد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 15-06-1397, 02:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی