به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

حداقل معیشت کارگران ۴میلیون و ۸۵هزار تومان شد

حداقل معیشت کارگران ۴میلیون و ۸۵هزار تومان شد

 

علی خدایی در مصاحبه با رادیو افزود: مطابق ماده 41 قانون کار شورایعالی کار همه ساله موظف به تعیین میزان حداقل مزد کارگران برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف با توجه به دو معیار «نرخ تورم» و «سبد معیشت» است.

وی همچنین اظهارداشت: بند یک ماده 41 قانون کار تصریح دارد «حداقل مزد کارگران با توجه به درصد تورمی که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می شود» و همینطور بند دوم این قانون می گوید «حداقل مزد بدون در نظر گرفتن مشخصات جسمی و روحی کارگران و ویژگی های کار محول شده باید به اندازه ای باشد تا زندگی یک خانواده متوسط را تامین کند.»

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: کارگروه مزد در حال حاضر با مشارکت بین گروه های کارگری، کارفرمایی و دولت در کشور شکل گرفته است.

وی افزود: این کارگروه دی ماه سال گذشته سبد معیشت کارگران را با احتساب یک خانوار 3,3 نفری دومیلیون و 670 هزار تومان تعیین کرده بود.

خدایی تصریح کرد: برآوردهایی که در هفته نخست تیر و همینطور هفته سوم مرداد ماه سال جاری صورت گرفته نشان می دهد عدد سبد معیشت کارگران چهارمیلیون و 85 هزار تومان است یعنی درآمد یک خانواده 3,3 نفری باید این میزان باشد تا بتواند حداقل های یک زندگی را تامین کند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 14-06-1397, 20:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی