به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 6 بهمن 1399

تشریح وضعیت روابط بانکی ایران قبل و پس از برجام

تشریح وضعیت روابط بانکی ایران قبل و پس از برجام

 

علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو در تشریح نشست عصر امروز (یکشنبه، 11 شهریور) این کمیسیون، گفت: نشست امروز با حضور مسئولانی از وزرات امور خارجه، اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی و مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی برگزار شد. طی آن آخرین وضعیت تأثیرات تحریمی آمریکا و شرایط فعالیت بانکی جمهوری اسلامی ایران قبل از برجام، پس از توافق هسته‌ای و پس از خروج آمریکا از برجام مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: هم‌اکنون اگرچه با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه هستیم، لیکن خیلی از کشورها حتی هم‌پیمانان و متحدین آمریکا، از سیاست‌های یک‌جانبه این کشور خرسند نیستند. در این جلسه اشاره شد که برخلاف دوره قبلی تحریم‌ها، تحریم‌های جدید صرفا از سوی آمریکا اِعمال شده و این به معنای تحریم سازمان ملل یا اتحادیه اروپا نیست.

نجفی‌خوشرودی تصریح کرد: جنگ روانی و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران ضرورت توجه به این نکته که نباید بهانه به دست آمریکا از طُرق مختلف از قبیل الحاق به FATF و در عین هوشیاری نسبت به ابعاد احتمالی تأثیرات آن، توسعه روابط با همسایگان، حمایت مجلس از فعالیت بانک‌ها در مواجهه با تحریم‌ها و غیره از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی مدیران بانک‌ها و اعضای کمیسیون در این جلسه بود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 13-06-1397, 17:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی