به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 29 دی 1399

زمین گیر شدن شناورهای تجاری با افزایش نرخ سوخت

زمین گیر شدن شناورهای تجاری با افزایش نرخ سوخت

 

این افراد بر این باورند با توجه به اینکه2 هزار و300 فروند لنج سفاری در استان بوشهر وجود دارد و بطور معمول هشت نفر ملوان نیز روی هر فروند لنج کار می کنند؛ افزایش نرخ سوخت، معیشت میانگین اقتصاد 18هزار و 400 خانواده بوشهری را بطور مستقیم با مشکل جدی روبرو کرده است.

فعالان حمل و نقل دریایی در استان بوشهر می گویند که شناورهای سفاری (تجاری) افزون بر تامین مایحتاج عمومی بندر نشینیان نقش مهمی نیز در صادرات کالا و ارز آوری برای کشور دارند که زمین گیر شدن آنها تاثیر زیادی بر دیگر بخش ها نیز خواهد داشت.

رئیس هیات مدیره تعاونی لنجداران بوشهر در این خصوص گفت: در حالی که براساس قانون نرخ سوخت شناورهای سفاری در آب های داخلی باید با قیمت داخل کشور و در آب های بین المللی به نرخ جهانی محاسبه شود اما در زمان حاضر این کار انجام نمی شود و حتی قیمت سوخت شناورهای باری در آب های داخلی نیز با نرخ بین المللی حساب می شود.

قاسم حلفی دوسری افزود: علاوه بر این در بخشنامه اخیر، قیمت سوخت از 27 هزار ریال به 46هزار و 250 ریال افزایش یافته که این وضعیت باعث ایجاد اختلال در امر صادرات و مقرون به صرفه نبودن آن شده است.

وی اظهار داشت: افزایش نرخ سوخت باعث شده که در 40 روز گذشته شناورهای سفاری استان بوشهر به دریا نروند و جمعیت قابل توجهی از فعالان این بخش بیکار شوند.

رئیس هیات مدیره تعاونی لنجداران بوشهر تصریح کرد: این درحالی است که نرخ سوخت شناورها در آب های ایران باید به نرخ داخلی محاسبه شود اما هم اینک به نرخ بانکرینگ (بین المللی) به لنجداران عرضه می شود.

حلفی دوسری ادامه داد: شناورهای باری این شهرستان به مقصد دبی از 480 مایل مسافت خود تنها 50 مایل را در محدوده آب های بین المللی تردد می کنند و در حوزه این مرز و بوم(آبهای سرزمینی) نباید قیمت سوخت گزاف محاسبه شود.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 13-06-1397, 01:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال