به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 بهمن 1399

مهمترین دلایل افزایش قیمت پسته تشریح شد

مهمترین دلایل افزایش قیمت پسته تشریح شد

 

رضا زارع‌زاده اظهار کرد: حدود 70 درصد از محصول پسته باغداران پسته در دامغان در اثر سرمازدگی از بین رفته است.

وی با بیان اینکه بازار پسته با 30 درصد محصول باغداران پوشش داده شده است، افزود: بدیهی است در چنین شرایطی که 70درصد محصول با آفت و سرمازدگی همراه بوده به دلیل کاهش عرضه و افزایش تقاضا این محصول با افزایش قیمت روبرو باشد ضمن اینکه امسال در بیشتر کالاها تا حدودی با افزایش قیمت روبرو بودیم.

دبیر جشنواره ملی پسته دامغان از پسته دامغان به عنوان مرغوب‌ترین پسته دنیا نام برد و تصریح کرد: پسته دامغان همواره از بازار خوبی برخوردار بوده است.

وی از دامغان به عنوان یکی از مهمترین مناطق پسته‌خیز در ایران نام برد و گفت: سطح زیرکشت این محصول در شهرستان دامغان بالغ بر 17 هزار هکتار است. بیش از 13 هزار هکتار از این باغات پسته، مثمر و بارور و ماباقی آن نهال است و در سال‌های آتی به ثمر می‌نشیند.

دبیر جشنواره ملی پسته دامغان خاطرنشان کرد: باغات پسته علاوه بر شهرستان دامغان در دیگر شهرستان‌های استان سمنان نیز وجود دارند که میزان آنها در این آمار نیامده است اگرچه عمده باغات پسته استان در شهرستان دامغان که قطب کشت این محصول استراتژیک است، هستند.

 جشنواره ملی پسته دامغان در دامغان شروع شده و تا جمعه 16 شهریورماه ادامه دارد. دکتر محمود حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی، طهماسبی معاون وزارت جهاد کشاورزی، معاون سازمان میراث فرهنگی و ده‌ها مقام مسوول و فعال این حوزه از جمله میهمانان جشنواره پسته در دامغان هستند. معاون وزیر جهادکشاورزی امروز دوشنبه و حجتی وزیر جهادکشاورزی روز چهارشنبه میهمان ویژه این جشنواره هستند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

 

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 12-06-1397, 18:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی