به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

۳۰درصد از اقتصاد کشور در صنعت ساختمان است

۳۰درصد از اقتصاد کشور در صنعت ساختمان است

 

محسن هاشمی روز دوشنبه در سلسله نشست های دستاوردهای قانون نظام مهندسی وکنترل ساختمان درحوزه ارتقا کیفیت ساخت وساز شهر افزود: این صنعت ۱۳ تا ۱۵ درصد اشتغالزایی در کشور ایجاد می کند و از اهمیتی ویژه ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه نظام مهندسی تهران ۱۲۰ هزار عضو دارد تصریح کرد: این تشکیلات با هدف تضمین کیفیت صنعت ساختمان تشکیل شد اما سوال اینجاست که نظام مهندسی در عمل چه میزان موفق بوده است.

هاشمی ادامه داد: تعداد فارغ التحصیلان مهندسی ساختمان کشور در آینده نزدیک از یک میلیون نفر می گذرد که این موضوع یک فرصت و در عین حال تهدید است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: فرصت از این جهت است که یک هم افزایی بین نخبگان ایجاد می شود و تبادل تجربه بین اعضا شکل می گیرد.

به گفته هاشمی، نباید نظام مهندسی تبدیل به یک حلقه بروکراسی شود چراکه این یک تهدید است.

وی با یادآوری اینکه نظام مهندسی تهران یک سمن است، گفت: نباید این تشکیلات با سیاست و دخالت های دولتی عجین شود.

وی یکی دیگر از آسیب های نظام مهندسی تهران را شرکت تنها ۷ تا ۸ درصد از اعضا در انتخابات آن ذکر کرد و افزود: این موضوع نیزنشاندهنده فاصله گرفتن نظام مهندسی از اهداف شکل گیری آن است.

هاشمی ابراز امیدواری کرد که فرآیند قاطع شکایت از نظام مهندسی شکل بگیرد و با اقداماتی مطلوب اعتماد مردم به این تشکیلات احیا شود.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد که بی تفاوتی نظام مهندسی در ساخت و سازهای بزرگ در پایتخت یکی دیگر از آسیب های این حوزه است که باید حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع ایجاد شود.

زهرا نژادبهرام رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران نیز در این نشست گفت که شهر بدون سازه ها نشانی از شهر ندارد و از این رو جایگاه نظام مهندسی بسیار پر اهمیت است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 12-06-1397, 17:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی