به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

نشست امنیتی ایران، روسیه، عراق و سوریه در بغداد برگزار شد

نشست امنیتی ایران، روسیه، عراق و سوریه در بغداد برگزار شد

 

این کمیته از سه سال پیش تاکنون با هدف هماهنگی امنیتی و تبادل اطلاعاتی میان چهار کشور برای مبارزه با گروهک تروریستی تکفیری داعش در عراق و سوریه بشکل متناوب تشکیل جلسه می دهد.

نشست روز شنبه این کمیته برای نخستین بار در سطح مسوولان عالی نظامی و معاونان ستاد مشترک چهار کشور برگزار شد.

سردار سرتیپ قدیر نظامی پور معاون رئیس ستاد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در امور بین الملل ، سرلشکر سلیم خلیل حربا معاون رئیس ستاد ارتش سوریه، سرلشگر عبدالامیر یارالله جانشین رئیس ستاد ارتش عراق و ژنرال امیتراگوف سرگی معاون کل رئیس ارتش روسیه امروز پس از دیدار با وزیر دفاع عراق، در نشست این کمیته، آخرین راهکار مبارزه با تروریسم بویژه در سوریه را بررسی کردند.

اعضای این کمیته در سال های اخیر از طریق همکاری امنیتی و تبادل اطلاعاتی موفق به ردیابی تحرکات تروریست ها در مرزهای مشترک عراق و سوریه، انهدام مواضع و به هلاکت رساندن صدها تروریست و همچنین جلوگیری از نفوذ مجدد داعش به عراق و سوریه شده اند.

سردار نظامی پور در حاشیه این نشست به خبرنگاران گفت: این همکاری ها می تواند تاثیر بسیار بسزایی از نظر اطلاعاتی و تبادل تجربیات در زمینه مبارزه با تروریسم داشته باشد.

وی هماهنگی های مربوط به پشتیبانی مبارزه علیه تروریسم در سوریه و عراق را از دیگر نتایج نشست های کمیته چهارجانبه در سالهای اخیر خواند.

'محمود الحیالی' وزیر دفاع عراق نیز در دیدار نمایندگان کشورهای عضو کمیته چهارجانبه طی سخنانی، گفت: گروه تروریستی داعش تهدیدی علیه صلح جهانی و دنبال گسترش نفرت در میان مردم در همه نقاط جهان بود و پیروزی بر داعش، نه فقط پیروزی عراق یا منطقه بلکه پیروزی همه جهان است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 12-06-1397, 02:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی