به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

واسطه‌گری علت نوسانات قیمت در بازار گوشت و مرغ

واسطه‌گری علت نوسانات قیمت در بازار گوشت و مرغ

 

با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به بزرگی صنعت دام و طیور کشور، افزود: در این صنعت حدود ۷۵ میلیون تن مواد خوراکی در سال تولید و مصرف و بیش از ۱۵ میلیون تن انواع مواد پروتئینی تامین می شود که بخش عمده‌ای از تغذیه مردم را شکل می دهد.

وی با بیان اینکه هرگونه نوسانی اثرات بزرگی بر روی این صنعت دارد، ادامه داد: امسال حدود ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تن شیرخام، ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تن گوشت مرغ، ۵۰۰ هزار تن تخم مرغ و ۸۶۰ هزار تن گوشت قرمز تولید می شود.

رضایی افزود: چند سال پیش سامانه ای برخط برای رصد میزان تولید و توزیع در وزارت جهاد کشاورزی راه‌اندازی شده است که همه سطوح تولید را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: در حدود ۳ ماه گذشته قیمت مرغ افت عجیبی داشت که مرغداران را با ضرر مواجه کرد، سپس قیمت‌ها متعادل شد، اما اکنون قیمت ها بالاتر از آن چیزی است که مد نظر وزارت جهاد کشاورزی است.

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون قطعه جوجه گوشتی در سال تولید می‌شود، گفت: ماه پیش حدود ۱۰۸ میلیون قطعه مرغ پرورش داده شده که اکنون وارد بازار شده است.

رضایی، واسطه گری را از علل نوسانات قیمت در بازار گوشت و مرغ بیان و اضافه کرد: یکی از بزرگترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی از تولید تا مصرف و از مزرعه تا سفره است که اتحادیه ها باید پای کار بیایند و تولید و عرضه را مدیریت کنند.

وی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان انحصاری در واردات نهاده ها وجود ندارد، گفت: اکنون بیش از ۱۰۰ واردکننده ذرت و کنجاله سویا در کشورمان فعال هستند.

رضایی افزود: امسال، ذرت حدود ۳۰ درصد و کنجاله سویا حدود ۶۰ درصد بیشتر از پارسال به بازار عرضه شده است و محدودیت توزیع نهاده ها را نداشتیم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 11-06-1397, 17:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی