به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 خرداد 1398

امسال ۹۵۰هزار شغل جدید در کشور ایجاد می‌شود

امسال ۹۵۰هزار شغل جدید در کشور ایجاد می‌شود

 

انوشیروان محسنی بندپی روز جمعه در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان آبیک واقع در شهرستان نظرآباد استان البرز اظهار داشت: دولت با حمایت از بنگاه های اقتصادی درصدد توسعه اشتغال و کارآفرینی است. 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال یکی از سیاست‌های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که موضوع اشتغال را در ابعاد پایدار، فراگیر، روستایی، طرح کارورزی و کارآموزی دنبال کنند. 
وی افزود : حمایت از بنگاه‌های اقتصادی برای تامین مواد اولیه از دیگر اقدامات حمایتی دولت تدبیر وامید در بخش تولید به شمار می رود. 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه دولت در زمینه اشتغال روستایی برنامه‌های مدونی دارد، گفت: اکنون با پشتوانه ارزی به میزان یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی و 6 هزار میلیارد تومان سرمایه بانکی درصدد هستیم تا با رونق کشاورزی، صنایع‌دستی و گردشگری اشتغال پایدار روستایی ایجاد شود. 
محسنی بندپی با تأکید بر اینکه باید زمینه ماندگاری روستاییان درمحل سکونت خود فراهم شود، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌ زمینه اشتغال 150 هزار روستایی فراهم می‌شود. 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح کارآموزی، گفت: شرایطی فراهم کرده‌ایم تا بنگاه‌های اقتصادی در صورت نیاز دانش آموختگان رشته‌های فنی را به ‌صورت کارورز به ‌کار گیرند. 
محسنی بندپی با تأکید بر اینکه دولت در طرح کارآموزی ، بیمه مسئولیت مدنی و پرداخت ماهانه 300 هزار تومان را تقبل کرده است، بیان کرد: اگر بنگاه های اقتصادی افراد مشغول در طرح کارآموزی را جذب کنند، دولت نیز مسئولیت 2 سال بیمه کارفرمایی را بر عهده خواهد گرفت. 
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی کشورسال گذشته از 600 میلیارد تومان و کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز از یک هزار و400 میلیارد تومان وام اشتغال‌زایی بهره‌مند شدند، اظهار داشت: دراین مدت سازمان بهزیستی 57 هزار نفر و کمیته برای 150 هزار نفر شغل ایجاد کردند.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 11-06-1397, 02:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی