به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

کاهش ۲۷درصدی ارزش کالاهای وارداتی مصرفی

کاهش ۲۷درصدی ارزش کالاهای وارداتی مصرفی

 

اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد، حدود 1.8 میلیارد دلار کالای سرمایه‌ای (با سهم ارزشی 16.7 درصدی)، حدود 1.81 میلیارد دلار کالای مصرفی (با سهم ارزشی 17.1 درصدی) و حدود 7 میلیارد دلار کالای واسطه‌ای (با سهم ارزشی حدود 66.2 درصدی) در فصل نخست امسال به کشور وارد شده است.

براساس این گزارش، ترکیب کالاهای وارداتی در مدت زمان یاد شده نسبت به بهار 1396 از کالاهای مصرفی به سمت کالاهای واسطه‌ای حرکت کرده است به طوری که سهم کالاهای واسطه‌ای از ارزش واردات درمدت مذکور حدود 3 واحد درصد افزایش و سهم کالاهای مصرفی حدود 5 واحد درصد کاهش یافته است.

این گزارش اضافه می کند:میزان واردات این اقلام در بهار 1397 با وجود افزایش سهم کالاهای واسطه‌ای در واردات، با کاهش 11 درصدی همراه بوده که در صورت استمرار آن در فصول بعدی، هم از منظر دشوارتر شدن واردات و هم تشدید تحریم‌ها، ممکن است باعث ایجاد اختلالات جدی در واحدهای تولید و بروز رکود در آنها شود.

درادامه گزارش آمده است:تفاوت 9 درصدی میان نرخ کاهش میزان و ارزش واردات کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای نشان می‌دهد که کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای در مقایسه با بهار 1396 با متوسط قیمت بالاتری وارد شده است.

*وضعیت صادرات بر حسب نوع کالا

گزارش اتاق بازرگانی در ادامه تاکید دارد:حدود 9.4 میلیارد دلار کالای واسطه‌ای (با سهم ارزشی حدود 81 درصد)، حدود 243 میلیون دلار کالای سرمایه‌ای (با سهم ارزشی حدود 2.1 درصد) و حدود 2 میلیارد دلار کالای مصرفی (با سهم ارزشی حدود 17 درصدی) در فصل نخست امسال به خارج از کشور صادر شده است در مقایسه با فصل نخست 96 به نظر می‌رسد سهم کالاهای واسطه‌ای در صادرات کاهش و سهم کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه‌ای افزایش یافته است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 10-06-1397, 21:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی