به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 27 دی 1399

جزئیات اعزام نیروی کار به آلمان و انگلیس

جزئیات اعزام نیروی کار به آلمان و انگلیس

محسن احمدپور ، با اشاره به ظرفیت بازار کار رشته پرستاری در کشور آلمان گفت: بنا بر توافق ای که با موسسه ویویدوس در زمینه آموزش کمک پرستاری منعقد شده، قرار است علاقمندان به فعالیت در رشته کمک پرستاری در آلمان پس از شرکت در دوره‌های آموزشی تئوری به مدت ۲۴۰ ساعت در ایران، بالینی به مدت ۲۴۰ ساعت در برلین و دوره توجیهی به مدت ۸۰ ساعت در برلین که توسط استاتید آلمانی و بر اساس استانداردهای کشور آلمان برگزار می شوند، به عنوان کمک پرستار در کشور آلمان مشغول به کار شوند.

وی دارا بودن مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی، دیپلم و تسلط به زبان آلمانی با نمره ۸۱ را از شرایط شرکت در این دوره آموزشی عنوان کرد و افزود: دارندگان مدارک دانشگاهی بالاتر که به زبان آلمانی تسلط داشته و از سایر روش ها موفق به اخذ موقعیت کاری یا اقامتی در آلمان نشده اند نیز می توانند از این طریق اقدام کنند.

وی تصریح کرد: انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران پیش از شروع دوره از قطعیت استخدام افراد شرکت کننده در این دوره های آموزشی در کشور آلمان تا حد امکان اطمینان حاصل خواهد کرد.

احمدپور همچنین از اعزام نیروی کار در رشته های پرستاری، عمران، مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر به کشور انگلستان خبر داد و گفت: بنا بر قراردادی که بر اساس لیست رسمی مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان با موسسه ITWR از این کشور منعقد شده است، اعزام نیروی کار در رشته های ذکر شده به این کشور صورت خواهد گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه رشته پرستاری جزو مشاغل مورد نیاز شدید کشور انگلستان است، بر اساس این تفاهم نامه در مرحله اول برای تعداد ۱۰۰ پرستار صلاحیت دار، پیشنهاد شغلی ارائه شده است اما در مورد سایر مشاغل، مراحل اعزام باید بر اساس ضوابط قانونی این کشور و به صورت موردی برای هر داوطلب با ارائه رزومه و بررسی موقعیت های شغلی موجود توسط وکلای انگلیسی انجام شود.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران در تشریح الزامات مورد نیاز پرستاران جهت اشتغال در کشور انگلستان نیز گفت: پرستاران داوطلب لازم است حداقل سه سال تحصیلات دانشگاهی، حداقل یک سال سابقه کار، مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک با نمره ۷ یا مدرک OET با حداقل نمره B را داشته باشند. این افراد مطابق تعهد طرف انگلیسی بعد از هشت ماه تا یک سال موفق به اخذ مجوز کار در انگلستان می شوند.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 8-06-1397, 00:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال