به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 8 خرداد 1403

پای هکرها به پمپ بنزین‌ها نیز باز شد

پای هکرها به پمپ بنزین‌ها نیز باز شد

 

هکرها با استفاده از سیستم کنترل از راه دور،  تلمبه سوخت گیری را در اختیار گرفته  و ۶۰۰ گالن بنزین را ربودند. این حمله سایبری که در  یکی از ایستگاه های  پمپ بنزین برند ماراتون در دیترویت آمریکا اتفاق افتاد و به مدت 90 دقیقه وسایل نقلیه توانستند از سوختی که بطور رایگان ارائه می شد سوخت گیری کنند.

طبق گفته پلیس آمریکا با مداخله این سیستم از راه دور، ایستگاه پمپ بنزین از کنترل کارکنان پمپ بنزین خارج شده بود. در عین حال آنها از این مسئله که کنترل پمپ بنزین از دستشان خارج شده است آگاه نبودند. در طی این مدت دوربین های امنیتی پمپ بنزین به درستی عمل می کردند.

در طی مدت یک ساعت و نیم حجم گسترده ای از بنزین به سرقت رفت، و به گفته پلیس حدود 10 وسیله نقلیه در معرض اتهام هستند. خسارت برآورد شده در حدود 1800 دلار است.

طبق اعلام سخنگوی پلیس: در تحقیقات از کارکنان این پمپ بنزین مشخص شده است حادثه در روز روشن اتفاق افتاده و هکرها ساعت 1 بعدازظهر و با استفاده از دستگاه ارتباط از راه دور این پمپ بنزین را هک و اقدام به دزدی بنزین کرده اند. کارکنان پمپ بنزین در تحقیقات پلیس بیان داشتند پس از آگاهی از این اتفاق آنها قصد داشتند تلمبه های پمپ بنزین را از کار بیندازند تا این کار را متوقف کنند، ولی تلاششان تاثیری نداشته است.

در موارد مشابه، مقامات روسی از راه اندازی بدافزارهای پنهان در تعدادی از پمپ بنزین ها پرده برداشته اند که مشتریان را وادار به پرداخت هزینه بیشتری نسبت به میزان بنزینی که سوخت گیری کرده اند می کند. 

 

منبع : اقتصاد آنلاین

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : ---

تاریخ : 7-06-1397, 16:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

مشاوره ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
کرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی , کاشت مو , مزوتراپی