به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 2 مهر 1399

لاریجانی: پاسخگویی رییس جمهوری ارزش بزرگی است

لاریجانی: پاسخگویی رییس جمهوری ارزش بزرگی است

 

علی لاریجانی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس و پیش از آغاز برگزاری جلسه سوال از رییس جمهوری به دکتر روحانی و اعضای هیات وزیران که دراین جلسه حضور یافتند، خیر مقدم گفت و اظهارداشت: طبق اصل 88 قانون اساسی حداقل یک چهارم کل نمایندگان می توانند از وظایف رییس‌جمهوری سوال کنند.

وی افزود: این اصل عمیق بودن تفکرات دموکراتیک در نظام جمهوری اسلامی ایران را نشانگر است که بالاترین مقام اجرایی کشور خود را پاسخگو می‌داند و این ارزشی بزرگ برای ملت ما است که همه مسئولین، حتی در بالاترین سطوح خود را خادم ملت و پاسخگو در مقابل ملت و نمایندگان ملت می دانند.

رییس مجلس یادآور شد: برای ملت ما که دوران طولانی سلطنت وابسته را تحمل کرد که مسئولین نظام شاهنشاهی بی اعتنا به پاسخگویی به ملت خود را مدیون و خاضع قدرت های بیگانه می دانستند، یک شکوفایی سیاسی بزرگ است که با مجاهدت زیاد حاصل آمده است.

لاریجانی ادامه داد: حال آن که بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از کشورهای منطقه هنوز گرفتار نظام های استبدادی و قبیله ای وابسته هستند و در این امر فاصله زیادی با نظام دمکراتیک جمهوری اسلامی دارند.

وی از نمایندگان سوال کننده و از رییس جمهوری خواست که طبق ماده 213 و 113 آیین نامه مطالب خود را بدون خروج موضوعی از بحث که مستلزم تذکر رییس مجلس باشد، بیان کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رعایت انصاف کلام فاخر است که دربیان رهبر معظم انقلاب به حفظ کرامت یکدیگر ظهور یافت و ان شاءالله بر حسن ظن نسبت به هم استوار باشد.

لاریجانی افزود: با رعایت اصولی که ذکر شد، جلسه امروز می تواند در نوع خود کمال سیاست ورزی در کشور را نشان دهد و شرافتی در حکمرانی را به تصویر بکشاند و چون مستقیما مطالب در اختیار مردم عزیز قرار می گیرد در عین جدیت موضوعات مطروحه عواطف برادرانه و ادب دیوانی نظام را عیان می کند.

 

منبع : اقتصاد آنلاینa

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 7-06-1397, 13:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا