به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 6 خرداد 1398

لاریجانی: پاسخگویی رییس جمهوری ارزش بزرگی است

لاریجانی: پاسخگویی رییس جمهوری ارزش بزرگی است

 

علی لاریجانی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس و پیش از آغاز برگزاری جلسه سوال از رییس جمهوری به دکتر روحانی و اعضای هیات وزیران که دراین جلسه حضور یافتند، خیر مقدم گفت و اظهارداشت: طبق اصل 88 قانون اساسی حداقل یک چهارم کل نمایندگان می توانند از وظایف رییس‌جمهوری سوال کنند.

وی افزود: این اصل عمیق بودن تفکرات دموکراتیک در نظام جمهوری اسلامی ایران را نشانگر است که بالاترین مقام اجرایی کشور خود را پاسخگو می‌داند و این ارزشی بزرگ برای ملت ما است که همه مسئولین، حتی در بالاترین سطوح خود را خادم ملت و پاسخگو در مقابل ملت و نمایندگان ملت می دانند.

رییس مجلس یادآور شد: برای ملت ما که دوران طولانی سلطنت وابسته را تحمل کرد که مسئولین نظام شاهنشاهی بی اعتنا به پاسخگویی به ملت خود را مدیون و خاضع قدرت های بیگانه می دانستند، یک شکوفایی سیاسی بزرگ است که با مجاهدت زیاد حاصل آمده است.

لاریجانی ادامه داد: حال آن که بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از کشورهای منطقه هنوز گرفتار نظام های استبدادی و قبیله ای وابسته هستند و در این امر فاصله زیادی با نظام دمکراتیک جمهوری اسلامی دارند.

وی از نمایندگان سوال کننده و از رییس جمهوری خواست که طبق ماده 213 و 113 آیین نامه مطالب خود را بدون خروج موضوعی از بحث که مستلزم تذکر رییس مجلس باشد، بیان کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رعایت انصاف کلام فاخر است که دربیان رهبر معظم انقلاب به حفظ کرامت یکدیگر ظهور یافت و ان شاءالله بر حسن ظن نسبت به هم استوار باشد.

لاریجانی افزود: با رعایت اصولی که ذکر شد، جلسه امروز می تواند در نوع خود کمال سیاست ورزی در کشور را نشان دهد و شرافتی در حکمرانی را به تصویر بکشاند و چون مستقیما مطالب در اختیار مردم عزیز قرار می گیرد در عین جدیت موضوعات مطروحه عواطف برادرانه و ادب دیوانی نظام را عیان می کند.

 

منبع : اقتصاد آنلاینa

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 7-06-1397, 13:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی