به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

بیانیه اتحادیه‌های صیادی کشور در تکذیب حضور کشتی‌های چینی در آب‌های جنوب

بیانیه اتحادیه‌های صیادی کشور در تکذیب حضور کشتی‌های چینی در آب‌های جنوب

 

در پی انعکاس اخباری در رسانه‌های خارجی و داخلی مبنی بر فعالیت کشتی‌های صیادی چینی در آب‌های خلیج فارس که سبب از بین بردن ذخایر ماهیان این منطقه می‌شود نمایندگان جامعه صیادی بعداز ظهر امروز در نشستی خبری که با حضور معاون صیدصیادی سازمان شیلات با خبرنگاران برگزار شد به شدت این موضوع را تکذیب کرده و بیانیه‌ای در این راستا صادر کردند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

قریب به 6 ماه است  برخی شبکه‌های مجازی و رسانه‌ای توسط افراد و از طریق گروه‌های مختلف اقدام به پخش شایعاتی در مورد شناورهای چینی، هندی، خارجی و تیراندازی نموده‌اند که هر از گاهی این اقدام خود را تکرار می‌نمایند.

بارها همین افراد از ما قصد تائید موضوع را داشتند که با پاسخ قاطع ما روبرو شدند تا حدی که در پاسخ به یکی از آنها گفته‌ایم، ما که هر روز در دریا هستیم آنها را نمی‌بینیم.

هر آنچه که هست شناورهای کشتی صیدفانوس می‌باشد که یا خریداری شده‌اند و یا به صورت کرایه توسط صیادان ایرانی وارد کشور شده‌اند و با پرچم جمهوری اسلامی ایران صرفا در آب‌های دریای عمان صیادی می‌کنند.

در جای دیگر شایعه بیکاری 50 درصد وعدم ارتزاق جامعه صیادی را به صدا درمی‌آورند، به گمان‌ما و به گفته بهره‌برداران صیادی قصد دارند در تنها بخش جامعه که مشکل ارتزاق ندارد و همکاری شیلات باعث شده تمام فرزندان‌مان از دریا ارتزاق کنند، مشکل ایجاد نمایند.

بنابر آمار رسمی وزارت تعاون جامعه صیادی با 90 درصد مشارکت، بزرگترین شبکه در بخض تعاون کشور است. آیا این تفرقه‌افکنان به راستی قصد دارند ما به به سمت بیکاری 50 درصدی نق قول خودشن بببند وضعیت اشتغال در اغلب بنادر صیادی کشوری به گونه‌ای است برخی از آنها حتی در جمع خبرنگاران در طی هفته‌های گذشته اعلام کرده‌اند که صید با قلاب به خصوص در صید ماهیان صادراتی حرام گوشت به حدی ترویج یافته که امکان یافتن ملوان ایرانی برای کار در لنج‌های صیادی دشوار شده است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 7-06-1397, 04:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی