به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

حسینی: دستمزدها در نیمه دوم سال افزایش یابد

حسینی: دستمزدها در نیمه دوم سال افزایش یابد

 

این فعال اقتصادی و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران افزود: متاسفانه به دلیل کاهش مداوم ارزش پول ملی این روزها شاهد از دست رفتن قدرت خرید مردم هستیم و طبیعی است که دولت لازم است تدابیری ویژه را برای پیشگیری از سقوط بیشتر قدرت خرید مردم در دستور کار قرار دهد.

 او گفت: قیمت ارز در ایران طی شش ماه اخیر افزایشی قابل توجه را تجربه کرده و در عین حال محدودیت های اعمالی بر خرید و فروش خود بر رشد بهای کالاهایی که به نوعی سرنوشتشان به دلار گره خورده است، موثر بود.

 او در توضیح این مطلب افزود: البته سقوط ارزش پول ملی، قیمت همه اقلام و حتی خدمات تولیدی در بازار ایران را افزایش داده و باید تدبیری جدی برای ممانعت از تداوم این روند اتخاذ شود چرا که در این صورت بخش عمده ای از جامه با مشکلات اقتصادی مواجه می شوند.

 این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه رکود این روزها دوباره در بازار خودنمایی می کند، ادامه داد: قدرت خرید کاهش یافته و طبیعی است که تقاضای کمتری وارد بازار می شود اما نکته مهم اینجاست که با وضعیت قیمت ارز بهای اقلام وارداتی و مواد اولیه افزایش یافته و در نتیجه بخش مهمی از تولیدات کشور نیز در بازار داخلی بدون مشتری خواهد ماند .

 وی در توضیح این مطلب افزود: در این صورت اتفاقی که رخ می دهد این است که رکود به بیکاری عده ای از فعالان در بخش تولید منجر شود و ما برای مقابله با این وضعیت امروز باید تدابیری جدی بیاندیشیم .

 یارانه یا تامین اجتماعی

حسینی با اشاره به اینکه این روزها بحث افزایش رقم یارانه نقدی برای حراست از قدرت خرید خانوار مطرح می شود، ادامه داد: اعطای یارانه عام ، نمی تواند ثمری در بر داشته باشد، هر چند اگر بانک های اطلاعاتی کامل است، می توان افراد نیازمند را به واسطه این بانک های اطلاعاتی شناسایی کرد و تحت پوشش حمایت های کالایی و نقدی و بهداشتی و ... قرار داد. وی این اقدام را برای پیگیری از له شدن اقشار فرودست زیر چرخ دنده‌های تورم ضروری دانست.

 وی افزود: من تصور می کنم مانور بر مساله یارانه نقدی با توجه به مشکلات و مضرات اعطای آن خود نکته ای انحرافی است. در این شرایط حقوق و دستمزد از یک سو باید مورد توجه قرار گیرد و ترمیم آن در دستور کار باشد و از سوی دگیر بیمه، یا به عبارت دیگر تامین اجتماعی با حمایت ویژه همه دستگاه ها روبرو شود

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 7-06-1397, 02:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی