به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 29 بهمن 1397

آغاز پروازهای برگشت حجاج

آغاز پروازهای برگشت حجاج

 

سیدمحمود رضوی اظهار داشت: ‌امسال از ۱۹ فرودگاه کشور ۸۵ هزار زائر به سرزمین وحی و زیارت خانه خدا اعزام شدند.

وی با اشاره به آغاز پروازهای برگشت حجاج از ساعات اولیه روز آینده ۵ شهریور ماه‌، اظهار داشت: اولین پرواز برگشت ساعت ۰۲:۳۰ بامداد فردا انجام می‌شود که پرواز فوق‌العاده خواهد بود و پرواز بعدی ۰۸:۵۰ صبح فردا خواهد بود.
رضوی ادامه داد: روز آینده ۱۰ پرواز برگشت برای انتقال زائران به کشور انجام خواهد شد که به ۵ فرودگاه بوشهر، زنجان، اهواز، شهید هاشمی نژاد مشهد و فرودگاه امام خمینی (ره) است.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه تعداد حجاج در پروازهای برگشت به همان اندازه آمار پروازهای رفت است، گفت: سهم شرکت‌های ایران‌ایر و سعودی در پروازهای برگشت نظیر پروازهای رفت خواهد بود.

رضوی با بیان اینکه پروازهای برگشت حجاج در ساعات اولیه روز ۲۵ شهریورماه تمام می‌شود و همه حجاج به کشور برمی‌گردند، گفت: این پروازها تا حدود ۳ تا ۴ بامداد روز ۲۵ شهریور ماه ادامه دارد.

در پروازهای رفت ۱۵۶ پرواز برای انتقال حدود ۴۲ هزار زائر به فرودگاه مدینه انجام شد‌ و همچنین ۱۵۹ پرواز با حدود ۴۴ هزار زائر به فرودگاه جده رفت؛ از این بین ۱۸۶ پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و ۱۲۹ پرواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام شده است.

‌شرکت هواپیمایی سعودی امسال پروازهای فرودگاه‌های مشهد، تبریز، ارومیه، کرمانشاه، گرگان، زاهدان، زنجان، ساری و فرودگاه امام خمینی(ره) را برای اعزام زائران‌ برعهده دارد.

‌ایران‌ایر مسئولیت جابه‌جایی زائران کرمان، اهواز، یزد، بوشهر، رشت، اصفهان، بندرعباس، بیرجند، همدان و فرودگاه شیراز را برعهده دارد و فرودگاه امام خمینی(ره) بین دو ایرلاین مشترک است.

‌سرجمع شرکت‌ هواپیمایی سعودی مسئولیت انجام پروازهای حج از ۸ فرودگاه و ایران‌ایر از ۱۰ فرودگاه را برعهده دارند و فرودگاه امام خمینی(ره) بین دو ایرلاین مشترک است.

 بنابراین گزارش پروازهای بازگشت همیشه از پروازهای رفت حساس‎تر است زیرا حجاج پس از یک ماه به وطن باز می‌گردند و خستگی‎هایی دارند و از سویی خانواده‎های آنها نیز چشم انتظارشان هستند و با اشتیاق و تعداد بیشتری برای استقبال آنها به فرودگاه‎ها می‎روند که ضرورت دارد در این حوزه به دلیل جلوگیری از بروز ترافیک و ازدحام، استقبال‌کننده‌‌های زوار تلاش کنند به جای آنکه اغلب به فرودگاه بروند، در محله و مساجد مجل از زائران خود استقبال کنند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 6-06-1397, 03:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی