به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 30 شهریور 1399

افزایش استفاده از روش‌های نوین پرداخت در چین

افزایش استفاده از روش‌های نوین پرداخت در چین

 

بانک مرکزی چین اعلام کرد در سه ماهه دوم امسال ۱۴.۹۲ میلیارد تراکنش بانکی توسط بانک های این کشور به ثبت رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۷۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ارزش تراکنش های انجام گرفته توسط برنامه‌های موبایلی نیز ۶۲.۸۸ تریلیون یوان ( ۹.۱۵ تریلیون دلار) برآورد شده است که ۶۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

صنعت بانکداری الکترونیک در چین در سال های اخیر به لطف اقبال عمومی به گوشی‌های هوشمندافزایش چشمگیری داشته است. حجم پرداخت های آنلاین در سه ماهه دوم امسال که توسط نهادهای غیربانکی چینی صورت گرفته است نیز ۴۸.۲۹ تریلیون یوان تخمین زده می شود که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی ۵۳.۳۵ درصدی داشته است.

با افزایش استفاده مردم از روش‌های نوین پرداخت و بانکداری الکترونیک، دولت چین در حال تشدید قوانین پرداخت الکترونیک خود است. چندی پیش انجمن ملی تامین مالی اینترنتی چین اعلام کرد خرید ارزهای مجازی از بازارهای خارجی با استفاده از پرداخت آنلاین را ممنوع خواهد کرد.  

در یکی از اقدامات دیگر نیز بانک مرکزی چین چهار شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین در چین را به دلیل نقض قوانین بانکی ۱۰۰ میلیون یوان جریمه کرده است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 6-06-1397, 00:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا