به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

تسهیلات ویژه دوچرخه‌سواری برای دانش‌آموزان و معلمان

تسهیلات ویژه دوچرخه‌سواری برای دانش‌آموزان و معلمان

 

 آزاده‌دل مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران درباره اینکه این طرح با چه انگیزه و هدفی برای شهر تهران برنامه ریزی شده می‌گوید: استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل پاک در بسیاری از شهرهای دنیا جا افتاده است. در شهرهای پر ترافیک و آلوده دوچرخه می‌تواند یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای جا‌به‌جایی های درون شهری باشد. شهرداری تهران هم با همین رویکرد قصد انجام این طرح را در پایتخت دارد.

به گفته او، شهرداری موضوع استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی را از از مدت‌ها پیش شروع کرده است هرچند استقبال پر شوری از این موضوع تاکنون اتفاق نیفتاده اما تلاش ما این است تا با پیاده سازی جدی‌تر این طرح افراد بیشتری را هم برای استفاده از دوچرخه برای حمل و نقل جذب کنیم.

مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران درباره اینکه این سازمان برای پیاده‌سازی این طرح از چه نهادهایی کمک گرفته و با کدام نهادها نیاز به هماهنگی داشته می‌گوید: این طرح برای پیاده سازی به همکاری همه ارگان هایی که در حوزه مدیریت شهری درگیر هستند نیاز دارد اما مهمترین این نهاد پلیس راهور ناجا و شهرداری است که نیاز است بیشترین هماهنگی بین این سازمان‌ها انجام شود.

آزاده‌دل درباره همکاری‌های انجام شده از سوی پلیس راهور به عنوان یکی از دستگاه‌های مهم در اجرای این طرح می‌گوید: پلیس در موضوع گواهینامه همکاری لازم را با ما داشته. با توجه به اینکه دوچرخه وسیله نقلیه محسوب می‌شود اما در حال حاضر نیازی به اخذ گواهینامه برای استفاده از آن نیست. در موضوع تصادف هم تکلیف روشن شده و اگر برخوردی انجام شود پلیس با توجه به کروکی مقصر را شناسایی و معرفی می‌کند. پلیس درباره استفاده از مسیرها، جانمایی  و همینطور آموزش همکاری‌ها لازم را با ما داشته است.

به گفته مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران موفقیت این طرح نیازمند آن است که روند اجرا آهسته و البته پیوسته باشد. در همه جای دنیا هم روند همین است. شاید گاهی نیاز باشد که یک شتابنده‌هایی برای افزایش سرعت به وجود آید اما به عقیده من شرایط اجتماعی و سیاسی این درحال‌حاضر به گونه‌ای نیست که چنین اتفاقی در آن رخ دهد. با این حال سرعتی که در حال حاضر داریم سرعت قابل قبولی است.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 5-06-1397, 04:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی