به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 خرداد 1398

ترساندن مهاجران با افزایش آب‌بها!

ترساندن مهاجران با افزایش آب‌بها!

 

با وجود این، یکی از اعضای شورای شهر تهران گفته است که وقتی آب شرب را به قیمت تقریبا مفت و با ۱۰۰ درصد تامین به پایتخت اختصاص می‌دهید، مشخص است که از شهرهای دیگر به تهران مهاجرت می‌کنند. حال با توجه به توزیع ناعادلانه امکانات باید پرسید آیا مهاجران بیدی هستند که از این بادها بترسند و تهران را برای مهاجرت خود انتخاب نکنند؟

بر هیچ کس پوشیده نیست که تهران اقوام مختلف را در دل خود جای داده است. مهاجرانی که ترافیک شدید، آلودگی هوا، انواع جرم و جنایت‌ها و... را به جان می‌خرند و راهی تهران می‌شوند تا فرصت‌های بیشتری را تصاحب کنند. حال چه آب‌بها در تهران افزایش یابد چه نیابد، بی‌شک آنها به پایتخت مهاجرت خواهند کرد، چرا که از همان ابتدا پی گرانی‌ها در تهران را به تن خود مالیده و می‌دانند که شهر گرانی را انتخاب کرده‌اند. بنابراین اگر مسئولان به دنبال راهکار برای کاهش مهاجرت هستند، باید اهداف دیگری را تعقیب کنند و به توزیع عادلانه امکانات بپردازند. وگرنه باز هم هموطنان از شهرهای دیگر به تهران خواهند آمد، چراکه برای رسیدن به زندگی ایده‌آل چاره‌ای جز مهاجرت ندارند. این در حالی است که معمولا مهاجران برای زندگی جنوب تهران یا شهرهای اطراف را برمی‌گزینند. هر چند که آلودگی آب در جنوب تهران نیز مانع مهاجرت آنها نشده است.

سوبسید آبی به پایتخت‌نشینان

عضو شورای شهر با تاکید روی لزوم توجه به بحران آب در تهران در یک چشم‌انداز درازمدت گفت: بهای آب در تهران باید منطقی شود. آرش حسینی‌میلانی در راستای احتمال وقوع خشکسالی در شهر تهران تصریح کرد: وقوع خشکسالی با ابعادی که شما بیان می‌کنید؛ احتمال اندکی دارد، اما حتما باید تاب‌آوری شهر را در برابر آن افزایش داد. او با بیان اینکه قیمت یک لیتر آب شرب شهری پنج ریال است، ادامه داد: به نظر بنده؛ مقام‌های مسئول باید درباره اظهارات‌شان در زمینه اتمام آب، کمی ملاحظه کنند و باید بیشتر به سمت اجرا و عمل بروند. میلانی در پاسخ به این سوال که آیا مصرف بیش از حد آب توسط تهرانی‌ها به معنای بی‌تفاوتی به حقوق شهروندی اهالی بخش‌های خشک و بی‌آب کشور نیست، گفت: بنده به حقوق شهروندی اعتقاد دارم، اما باید به این نکته توجه داشت که تهران به دلیل مرکزیتش مورد توجه حاکمیت است و یک نوع سوبسید آبی را به خود اختصاص می‌دهد و این واقعیتی است که نمی‌توان آن را انکار کرد. او ادامه داد: وقتی که آب شرب را به قیمت تقریبا مفت و با ۱۰۰ درصد تامین به پایتخت اختصاص می‌دهید، مشخص است که از شهرهای دیگر به تهران مهاجرت می‌کنند، اما سوال این است که مگر می‌شود برای تهران آب تامین نکرد؟ نکته مهم و قابل توجه این است که همان طور که قیمت اجاره‌بها و مسکن در تهران بالاتر از بقیه نقاط کشور است، بهای آب نیز باید از بقیه نقاط بالاتر باشد. بهای آب در تهران باید منطقی شود و این واقعیتی است که نمی‌توان آن را انکار کرد و فقط از این طریق می‌توانیم بگوییم عدالت برقرار شده است. عضو شورای شهر در رابطه با مصرف آب توسط شهرداری‌‌ها گفت: از نظر حقوقی شهرداری باید مبلغی را به اداره آب پرداخت کند. هم‌اکنون برای شهرداری منطقه ۲۲ صورتحساب چند میلیارد تومانی به دلیل استفاده از چاه‌های آب صادر شده اما مساله این است که میزان آبی که توسط شهرداری برای آبیاری فضای سبز مصرف می‌شود، ۱۰ درصد میزان مصرف آب توسط شهروندان تهرانی است. به گزارش ایلنا، او ادامه داد: شهروندان تهرانی چیزی حدود یک میلیارد مترمکعب آب مصرف می‌کنند و این آب صرفا از پشت سد تامین نمی‌شود، بلکه آب سفره‌های زیرزمینی هم نقش مهمی دارد. نکته اساسی این است که بدون اصلاح قیمت، اهرم بازدارنده‌ای برای کاهش مصرف آب تصفیه شده و شرب وجود ندارد و همین نکته اساسی است.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-06-1397, 23:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی