به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

حضور ناظر ایرانی بر روی عرشه کشتی‌های چینی صید ماهی در جنوب ایران

حضور ناظر ایرانی بر روی عرشه کشتی‌های چینی صید ماهی در جنوب ایران

 

جمعی از صیادان  و مسئولین اتحادیه صیادی جنوب کشور(جاسک) با مسئولین سازمان شیلات در جلسه ای با حضور امام جمعه شهرستان و مسئولین محلی درباره وضعیت حضور کشتی های چینی فانوس ماهی (اجاره شده توسط ایران) در آب‌های ایران توافق کردند.

متن صورت جلسه این توافق به شرح زیر است.

براساس نقطه نظرات صیادان شهرستان جاسک و امام جمعه محترم جاسک  مناقبیان و رادمهر فرماندار جاسک،  تندرو رئیس اتحادیه صیادن استان هرمزگان، میرزایی،رحیمی، خوش، پیشکسوت منطقه جاس حاج عبدالله شریفی، یکتاپور مدیر کل شیلات استان هرمزگان، حیدری‌نژاد معاون شیلات جاسک، نقطه‌نظرات زیرا را در حضور معاون سازمان شیلات ایران شاپورکاکوکلی تایید می‌نماییم:

1- شناور چینی وجود ندارد و آنچه هست شناور  فانوس ماهی است، به صورت مالکیت تمام یا کرایه از خارج از کشور می‌باشند و در اختیار صیادان ایرانی (شرکت‌های صیادی ثبت شده در سازمان بنادر) قرار دارند.

2- کمیته‌ای متشکل از نمایندگان شرق، غرب و مرکز جاسک به همراه اتحادیه صیادان استان، تحت نظر نماینده ، فرماندار، امام جمعه محترم شهرستان جاسک، رئیس شیلات شهرستان جاسک با مدیریت و فرمانداری جاسک، دبیری شیلات شهرستان جاسک تشکیل و بر عملکرد  صید شناورهای فانوس ماهی می‌آیند.

3- مقرر گردید بر روی کلیه شناورهای فانوس ماهی یک نفر به عنوان ناظر مقیم شناور با حقوق پرداختی از سوی مالک کشتی و یا انتخاب کمیته اشاره شده در بند 2 مستقر گردد.

4- تعداد 300 فروند قایق رشته قلاب و 20 فروند لنج برای شهرستان جاسک تخصص یافت.

5- مجوز رای مورد نظر تحت نظر شهرستان جاس و استاندار محترم استان تعییل تکلیف گردید.

بنابراین گزارش کاکولی معاون سازمان شیلات ایران پیش از این نیز گفته بود که این کشتیهای صید فانوس ماهی چینی با وجود چینی بودن در اجاره ایران هستند که برخی از آنها به دلیل مشکلات بیمه ای با نیروی کار چینی در اختیار ایران قرار می‌گیرد.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-06-1397, 08:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی