به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 6 بهمن 1399

کاهش مالیات ارزش افزوده از ۹به ۳درصد

کاهش مالیات ارزش افزوده از ۹به ۳درصد

 

غلامرضا کاتب در مصاحبه با رادیو افزود: تصمیم گیری و سیاست گذاری در حوزه های اقتصادی ضمن ثبات باید با واقعیت ها و شرایط جامعه همخوانی و در عین حال بتواند گره ای از مشکلات تولیدکنندگان و فعالان بازار باز کند.

وی در ادامه اظهارداشت: سیاست گذاری و برنامه ریزی در شرایط سخت تحریمی و تلاطم های اقتصادی باید به نحوی باشد که هم تولید داخل حمایت و هم از آسیب ها در امان باشد.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: این فراکسیون 20 روز قبل نشستی با وزیر و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار کرد.

وی افزود: کمیسیون در این جلسه 20 مورد پیشنهاد برای حمایت از تولید داخلی در شرایط فعلی مطرح کرد که دسترسی آسان تولیدکنندگان به مواد اولیه، افزایش مدت زمان پرداخت اقساط تسهیلات اعطای به تولید کنندگان از پنج به هشت سال، کاهش مالیات بر ارزش افزوده از 9 به 3 درصد برای شش ماه و غیره از جمله این موارد بوده است.

کاتب تصریح کرد: تامین مواد اولیه یکی از چالش های جدی امروز تولیدکنندگان در جامعه است.

وی گفت: سازو کارها باید به نحوی باشد که مواد اولیه بطور مستقیم به دست تولیدکنندگان واقعی برسد نه سر از بازار دلالی و واسطه گری در بیاورد و با قیمت های گزاف در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: بدون شک با عملیاتی شدن این پیشنهادها چرخ تولید در شرایط سخت تحریمی روان تر خواهد چرخید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اینکه ارزش افزوده یک آسیب جدی برای تولید کشور محسوب می شود، اظهارداشت: این مالیات باید از مصرف کنندگان دریافت شود نه تولید کنندگان!.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: برای رفع این معضل باید سامانه متمرکز فروش، تولید و مصرف در کشور ایجاد شود که متاسفانه جای چنین سامانه ای در جامعه به شدت خالی است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-06-1397, 01:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی