به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

چینی‎ها جایگزین توتال در پارس جنوبی شدند

چینی‎ها جایگزین توتال در پارس جنوبی شدند

 

بهروز نعمتی با اشاره به خروج توتال از قرارداد توسعه پروژه فاز 11 پارس جنوبی، گفت: چینی ها جایگزین شرکت توتال فرانسوی توتال در این قراداد کنسرسیوم  شده اند.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، افزود: قرار نیست با خروج توتال از قراداد، پروژه توسعه فاز 11 پارس جنوبی معطل بماند و سایر اعضای کنسرسیوم فعالیت خود را ادامه می دهند.

تاکید بر ضرورت توسعه میادین مشترک

وی با تاکید بر ضرورت توسعه میادین مشترک، ادامه داد: اصلی ترین موضوعی  که در شرایط کنونی باید به آن توجه شود دریافت سهم از میادین مشترک با کشورهای همسایه از جمله قطر و عربستان است که بخش مهمی از میادین نفتی را تشکیل می دهد و باید در این میادین جذب سرمایه گذار صورت گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت نفت باید به استفاده از ظرفیت میادین مشترک بپردازد، یادآور شد: میادین مشترک تجدیدپذیر نیستند و روزگاری ذخایر آنها به پایان خواهد رسید و اگر ایران نتواند سهم خود را از این میادین کسب کند، منابع کشور به هدر رفته است.

ایران در برداشت از میادین مشترک از همسایگان خود عقب است

نعمتی افزود: وزارت نفت از مجموعه های مختلف  داخلی و خارجی با پتانسیل مناسب برای فعالیت در میادین نفتی و گازی استفاده می کند، شرکت های با ظرفیت و دارای تکنولوژی می توانند در این میادین سرمایه گذاری کنند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-06-1397, 00:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی