به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 7 مهر 1399

زائران خانه خدا از ۶ شهریور به میهن باز می‌گردند

زائران خانه خدا از ۶ شهریور به میهن باز می‌گردند

 

مید محمدی روز جمعه در مکه مکرمه و در میان خبرنگاران گزارشی درباره حج 97 ارائه کرد و اظهار داشت : یکی از مهمترین برنامه های عملیات حج در حوزه اجرایی و مناسک حج تمتع، ایام تشریق است که با لطف خدا و عنایت اهل بیت (ع) به خوبی سپری شد.

وی افزود: عملیات تشریق امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، مناسب تر بود و با هماهنگی مسئولان حج کشور میزبان و مدیریت عوامل اجرایی این ایام به خوبی و با نظم پشت سرگذاشته شد. برنامه های انجام شده در ایام تشریق به صورت منظم و سازماندهی شده بود که در این میان برنامه ریزی ها، اطلاع رسانی ها و هماهنگ کردن حجاج با این برنامه ها قابل توجه بود.

تشریق عنوانی برای روزهای ۱۱ تا ۱۳ ذی الحجه است که زائران خانه خدا بخش مهمی از مناسک حج مانند قربانی و رمی جمرات را در همین ایام انجام می‌دهند. به همین دلیل این ایام در فرهنگ اسلامی، آداب و جایگاهی ویژه دارد.

محمدی اضافه کرد: همه حجاج کشورمان تا ساعت 17 پنجشنبه یکم شهریورماه از منا خارج شدند. برخی زائران هم که صبح زودتر برای رمی جمرات عزیمت کرده بودند، بعد از انجام این اعمال، با اتوبوس های حمل و نقل ترددی به هتل های محل اسکان در مکه رهسپار شدند.

وی درباره وضعیت سلامت حجاج در ایام تشریق نیز توضیح داد: ایام تشریق اوج عملیات حج است زیرا حجم نقل و انتقال و همچنین برنامه های اجرایی بسیار سنگین است اما وضعیت ما به مراتب در حوزه سلامت نیز نسبت به سنوات گذشته بهتر بود.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: با وجود اینکه 75 درصد حجاج ما بالای 50 سال دارند اما مشکل یا بیماری خاصی در این دوران رخ نداد ولی تا پایان یکم شهریورماه هفت نفر از جمع 86 هزار نفره حجاج به دیار حق شتافتند که سه نفر از این هموطنان در ایام تشریق فوت شدند؛ ضمن اینکه آمار فوت شدگان نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

وی افزود: در چند روز آینده نیز برخی اعمال حجاج باقی مانده است که امیدواریم بعد از استراحت کافی و در صحت و سلامت آن را انجام دهند و پس از پشت سرگذاشتن آن در کمال سلامت به کشور بازگردند.

* آغاز اعزام کاروان های مدینه بعد

رئیس سازمان حج وزیارت درباره تاریخ اعزام ها از مکه به مدینه برای زائران مدینه بعد گفت: از یکشنبه چهارم شهریورماه کاروان های مدینه بعد از مکه عازم مدینه خواهند شد و حدود پنج شب در این شهر حضور خواهند داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره شروع عملیات بازگشت زائران به کشور اظهار داشت: پروازهای زائران مدینه قبل به کشور از ششم شهریور ماه آغاز خواهد شد و پروزاهای بازگشت تا 25 شهریور ادامه می یابد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 3-06-1397, 23:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا