به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 2 خرداد 1398

بسته حمایتی ١٨ میلیون یورویی در راه ایران است

بسته حمایتی ١٨ میلیون یورویی در راه ایران است

 

درست همزمان با اعلام خروج برخی خطوط هوایی خارجی از ایران مانند بریتیش ایرویز، خبر می‌رسد که کمیسیون اتحادیه اروپا بسته حمایتی ۱۸ میلیون یورویی از ایران را تصویب کرده است. به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که اروپایی‌ها با علم به اینکه نمی‌توانند مانع از تصمیم‌گیری‌های موردی و فردی کمپانی‌های خود در ایران شوند، تلاش می‌کنند تا حدودی با اقدام‌های موازی مالی و تخصیص اعتبار ضرب اقدام‌های خودسرانه کمپانی‌های بزرگ اروپایی را بگیرند.

فعلا ١٨ میلیون یورو

درحالی که ایران در حال محک تلاش‌هایی است که ١+٤ برای باقی نگاه داشتن تهران در برجام انجام می‌دهد، روز پنجشنبه در تحولی جداگانه اولین بسته حمایتی کمیسیون اروپا برای حمایت از توسعه اجتماعی و اقتصادی ایران به ارزش ۱۸ میلیون یورو شامل ۸ میلیون یورو برای کمک به بخش خصوصی، تصویب شد.سایت اتحادیه اروپا در بیانیه خود در این‌باره نوشت: این پروژه اولین پروژه برای بسته حمایتی ۵۰ میلیون یورویی اروپا در حمایت از ایران است. اینها بخشی از همکاری‌های دو طرف بعد از توافق برجام است.

«فدریکا موگرینی» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این‌باره گفت: با این اقدامات، اتحادیه اروپا حمایت خود از مردم ایران و [حمایت از] توسعه پایدار و صلح‌آمیز آنها را نشان می‌دهد. این [اقدام] مشوقی برای مشارکت بیشتر همه طرفین، در ایران به‌ویژه در بخش خصوصی است.

جدا از موگرینی، کمیسیونر توسعه و همکاری‌های بین‌المللی نیز درباره این بسته گفت: با این اقدام‌ها، اتحادیه اروپا حمایت خود از مردم ایران و توسعه پایدار و صلح آمیز در این کشور را به تصویر می‌کشد. این بسته در حقیقت مشوقی برای فعالیت تمام بخش‌ها در ایران و به خصوص بخش خصوصی است.

بر اساس آنچه در سایت اتحادیه اروپا آمده است، فعالیت‌های بخش خصوصی شامل حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط ایرانی، گسترش زنجیره ارزش منتخب و کمک فنی به سازمان توسعه تجارت ایران است. کمیسیون اتحادیه اروپا در بخشی از این کمک ۱۸ میلیون یورویی، ۸ میلیون یورو برای حمایت فنی در زمینه چالش‌های محیط‌زیستی و ۲ میلیون یورو حمایت برای کاهش آسیب مواد مخدر اختصاص می‌دهد. بنابه گزارش‌های رسیده مرکز تجارت بین‌الملل، آژانس‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دیگر سازمان‌هایی که همکاری نزدیک با همتایان ایرانی خود دارند، این پروژه را اجرا می‌کنند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 3-06-1397, 17:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی