به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

استقبال پاکستان از سفر ظریف به اسلام آباد

استقبال پاکستان از سفر ظریف به اسلام آباد

 

«شاه محمود قریشی» عصر امروز جمعه در سالن همایش های وزارت امور خارجه پاکستان در اسلام آباد در جمع خبرنگاران رسانه ها گفت:«محمدجواد ظریف» در پیام خود، تصدی کرسی وزارت خارجه را به اینجانب تبریک گفت.

وی افزود: وزیر امور خارجه ایران تمایل خود را برای انجام سفر رسمی به پاکستان در روزهای آتی و حداکثر تا سی ام اوت - هشتم شهریورماه امسال اعلام کرده است.

شاه محمود قریشی با استقبال از سفر ظریف به پاکستان در آینده نزدیک تاکید کرد: روابط ایران و پاکستان برادرانه بوده و دو کشور دارای مرزهای مشترک طولانی هستند و از همین جا به همتای ایرانی خود صمیمانه خوش آمد می گویم.

وزیر امور خارجه پاکستان تاکید کرد که کشورش، خواهان مرزهای امن با جمهوری اسلامی ایران است.

قریشی تصریح کرد که اسلام آباد اخیرا شاهد تنش هایی بین تهران و واشنگتن بوده است و سیاست خارجی پاکستان، این مورد را از نزدیک بررسی می کند.

وی همچنین از سفر آتی وزیران امور خارجه آمریکا و چین به پاکستان در آینده نزدیک خبر داد.

*** تماس جنجال بر انگیز پمپئو با عمران خان

شاه محمود قریشی همچنین بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا درخصوص گفت گوی تلفنی پمپئو با عمران خان نخست وزیر پاکستان و اینکه طرف آمریکایی درخصوص پناهگاه های تروریست ها در خاک پاکستان صحبت کرده، را مغایر با حقیقت عنوان کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین با بیان اینکه جهان امروز به ویژه در عرصه سیاسی تغییرات زیادی کرده است، گفت:پاکستان دیگر 'عزیز دردانه' غرب نیست.

شاه محمود قریشی با بیان اینکه 'صلح و ثبات در منطقه برای پاکستان، حیاتی است'، اضافه کرد:نمی خواهیم نام این کشور در فهرست سیاه FATF بماند و موضوع قرار گرفتن نام پاکستان در فهرست خاکستری نیز مربوط به دولت های پیشین این کشور است.

*** روابط دولت پاکستان با چین

وزیر امور خارجه پاکستان در بخش دیگری از سخنانش در خصوص روابط کشورش با چین نیز گفت که همتای چینی خود، هشتم یا نهم سپتامبر به اسلام آباد سفر می کند.

قریشی همچنین در بخش دیگری از سخنانش، از طرح مشترک اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) به عنوان 'طرح توسعه ای مهم' یاد کرد و گفت:'سازمان همکاری شانگهای نیز فرصت همکاری فراوانی دارد و می تواند برای اقتصاد پاکستان سودمند باشد.

قریشی از دوستی چین و پاکستان به عنوان 'الگو و نمونه' یاد کرد.

*** روابط هند و پاکستان

شاه محمود قریشی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص روابط کشورش با هند نیز گفت:باید بررسی کنیم که چگونه به بهبود روابط کمک کنیم.

وی با اشاره به نخستین سخنرانی تلویزونی عمران خان نخست وزیر پاکستان در خصوص روابط با هند، گفت:اگر هند یگ گام مثبت بردارد، ما دو گام بر می داریم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 3-06-1397, 14:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی