به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

هند و چین در حال یافتن راهی برای خرید نفت ایران

هند و چین در حال یافتن راهی برای خرید نفت ایران

 

در حالی که هند به دنبال راه هایی برای حفظ روابط دوجانبه خود با ایران در شرایط تحریم های آمریکاست، یک موسسه حقوقی در لندن اعلام کرد، مشتریان عمده نفت ایران از جمله هند و چین گفته اند، قصد دارند راهی را برای دور زدن تحریم های آمریکا و تداوم خرید نفت از ایران بیابند.

به گفته منابع رسمی، هند علاوه بر تلاش برای متقاعد کردن واشنگتن مبنی بر اینکه تحریم ها علیه ایران برای اقتصاد هند تبعات زیان باری دارد، در حال مذاکره با اعضای اتحادیه اروپاست تا راهی برای خلاصی از تحریم های ایران بیابد.

موسسه حقوقی زایوالا در بیانیه ای اعلام کرد: «در حالی که آمریکا در حال افزایش فشار بر متحدان این کشور است تا از تحریم های یکجانبه علیه ایران حمایت کنند، مشتریان عمده انرژی ایران از جمله هند و چین مخالفت خود را با درخواست آمریکا اعلام کرده اند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «هند در حال حاضر موافقتنامه ای رقابتی با ایران در زمینه خرید نفت منعقد ساخته که بر اساس آن هزینه حمل نفت از ایران نسبت به هزینه حمل از آمریکا حداقلی است. به علاوه، ایران مدت بیشتری به شرکت های هندی جهت پرداخت پول نفت فرصت می دهد... بنابراین، این تفاوت در هزینه ها در بلندمدت برای هند پرمنفعت خواهد بود.»

 

 

منبع :  اقتصاد آنلاین 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 3-06-1397, 12:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی