به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

جنگ لفظی آمریکا و روسیه شدت گرفت

جنگ لفظی آمریکا و روسیه شدت گرفت

 

در روز های گذشته بولتون اظهارات ضد و نقیضی در خصوص همکاری های واشنگتن و مسکو در سوریه مطرح کرده است و حتی مدعی شده که روسیه و آمریکا در خصوص خروج ایران از سوریه به توافقاتی رسیده اند.

وی پیش از سفر به سرزمین های اشغالی، مدعی شد که آمریکا، اسرائیل و روسیه در مورد کاهش نفوذ ایران در سوریه منافع مشترک دارند و پوتین و ترامپ در این باره به توافق هایی دست یافته اند.

پس از این اظهارات، دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که کشورش با آمریکا درباره خروج ایران از سوریه مذاکره ای نکرده و موضوع بازداشتن تهران مطرح نشده است.

ساعاتی پس از اظهار نظر پسکوف، بولتون اظهارات خود را تغییر داد و رویترز به نقل از وی نوشت که او گفته ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به مقام های آمریکایی گفته است که کشورش نمی تواند خروج از سوریه را به ایران تحمیل کند.

بولتن در آستانه اجرای دور جدید تحریم های آمریکا علیه روسیه که به شدت بر ارزش روبل روسیه تاثیر گذاشته است، در ادامه جنگ رسانه ای خود، مدعی شد که مسکو در سوریه گرفتار شده است و به دنبال تامین منابع برای بازسازی این کشور می گردد و همین امر ابزار خوبی به واشنگتن می دهد تا از آن در مذاکره استفاده کند.

در واقع این اظهار نظر فرار به جلو برای مقام های آمریکایی محسوب می شد چرا که آنان هفته گذشته اعلام کردند که بسته 230 میلیون دلاری را که به بازسازی و تثبیت اوضاع سوریه اختصاص داده بودند، لغو کرده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز مدعی شد که کشورهای خاورمیانه باید هزینه بازسازی سوریه را بپردازند.

پس از این اظهارات، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه از خودداری آمریکا به کمک مالی برای بازسازی سوریه انتقاد کرد و به کنایه گفت که با خروج تروریست ها، دیگر کسی در سوریه نمانده که نیاز به پول داشته باشد.

اما پس از اظهارات اخیر بولتون در خصوص کم آوردن روسیه در سوریه و برداشته شدن تحریم های مسکو به شرط همکاری این کشور با آمریکا در سوریه علیه ایران، شورای امنیت ملی روسیه به ریاست پوتین تشکیل جلسه داد و از کرملین خبر رسید که مقام های روس در خصوص آخرین وضعیت سوریه و نشست آتی مشاوران امنیت ملی مسکو و واشنگتن گفت وگو و تبادل نظر کرده اند.

پس از این نشست، موج تازه ای از واکنش ها از سوی مقام های کرملین روانه واشنگتن شد.

پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه بار دیگر به اظهارات بولتون تاخت و اظهارات وی درباره گرفتار شدن روسیه در سوریه را ادعایی بی ادبانه خواند.

وی گفت: این ادعا که روسیه در جایی گرفتار شده ، بی نزاکتی است و شنیدن این گونه اظهارات از طرف آمریکایی، در حالی که نظامیان این کشور در سوریه حضور دارند، عجیب به نظر می رسد.

سرگئی لاوروف رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه نیز در واکنش به اظهارات بولتون که همکاری آمریکا با روسیه در سوریه را مشروط به خروج نیروهای ایرانی از این کشور کرده بود، خواستار خروج تمام نیروهای خارجی از جمله آمریکایی ها شد که در سوریه بطور غیرقانونی حضور دارند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 1-06-1397, 18:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی