به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

طولانی‌ترین تونل دنیا بین چین و تایوان ساخته می‌شود

طولانی‌ترین تونل دنیا بین چین و تایوان ساخته می‌شود

 

با اجرای این طرح تا سال 2030 میلادی یک خط ریلی زیردریایی بین چین و تایوان کشیده خواهد شد. این خط ریلی زیر دریایی 135 کیلومتر طول خواهد داشت و ترن های آن می توانند تا 250 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشند.

بزرگترین معضل چین در این زمینه در کنار پیشرفت های فنی طرح، چالش های سیاسی بین این کشور با تایوان است که دولتمردان آن، خود را بخشی از چین نمی دانند و تمایلی به اجرای چنین طرح هایی ندارند.

روزنامه می نویسد هنوز معلوم نیست مهندسان چینی توان اجرای این طرح را داشته باشند معضلات سیاسی نیز موانع سختی برای آنها به حساب می آید اما اگر چین بتواند مشکلات فنی را حل کند ممکن است به طور یکجانبه این طرح را اجرایی کند.

طرح تونل ریلی زیردریایی چین به تایوان را آکادمی علوم چین و شماری از نهادهای دیگر تدوین کرده و در اختیار دولت مرکزی قرار داده اند تا پس از کسب مجوز دولت، آن را اجرا کنند.

از این طرح به عنوان یکی از سخت ترین اقدامات فنی و مهندسی قرن 21 یاد می شود که اجرای آن کاری بسیار دشوار برای چین خواهد بود.

این تونل سه و نیم برابر تونل 37 کیلومتری بریتانیا - فرانسه است که ساخت آن شش سال به طول کشید و 13 میلیارد و 990 میلیون دلاری هزینه داشت.

 

منبع : اقتصاد آنلاینش

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 1-06-1397, 17:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی