به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 29 دی 1399

درخواست اتاق بازرگانی برای توقف سامانه جامع روابط کار

درخواست اتاق بازرگانی برای توقف سامانه جامع روابط کار

 

از آنجایی که مطابق آمار بیش از 90 درصد نیروی کار در کشور قراردادهای موقت دارند، قانون کار برای حل مشکلات قراردادهای کارگران راه گشا نبوده است. در همین راستا مقرر شد تا سامانه امنیت شغلی و ثبت قراردادهای کار راه اندازی شود؛ سامانه ای که بناست کارفرمایان را موظف به ثبت تمام قراردادهای کارگری و جزئیاتش کند تا بلکه به اختلافات دامنه‌دار کارگری و کارفرمایی سروسامانی دهد.

 این سامانه از سال گذشته در چندین نوبت قرار بود راه اندازی شود تا اینکه چندی پیش سامانه روابط کار برای ثبت نام کارگران و کارفرمایان استان تهران آغاز به کار کرد، اما این سامانه از همان ابتدا گلایه بخش خصوصی را به همراه داشت.

27 مرداد ماه95  بود که حسین سلاح‌ورزی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در مورد سامانه جدید وزارت کار با عنوان سامانه روابط کار گفته بود: این اتفاق باعث می‌شود اشتغال‌زایی تحت شعاع قرار گیرد و کارفرمایان و مدیران بنگاه‌های اقتصادی در چنین شرایط اقتصادی بیشتر دست به عصا شوند.

در همین راستا نیز غلام‌حسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرده که راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار متوقف شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 1-06-1397, 15:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال