به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 6 مهر 1399

آخرین وضعیت لایحه حمایت از حقوق سالمندان

آخرین وضعیت لایحه حمایت از حقوق سالمندان

 

محسن سلمان‌نژاد با بیان اینکه  لایحه حمایت از حقوق سالمندان خدمات رسانی به این قشر را به شکل جامع و یکپارچه امکان‌پذیر می‌کند، افزود: لایحه حمایت از حقوق سالمندان هنوز در حال تدوین در دولت است و روی آن کار می‌شود. این لایحه بعد از ارجاع به شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی مجدد برای تصویب در هیئت دولت مطرح خواهد شد.

وی با اشاره به جلسه شنبه آینده (۳ شهریور ماه) برای بررسی این لایحه با حضور اساتید حقوقی دانشگاه و نمایندگان حقوقی مجلس، تصریح کرد: کارشناسان بسیاری، مدت‌ها روی نظام حقوقی سالمندان کار کرده‌اند و این لایحه بعد از نهایی شدن در دولت به مجلس فرستاده خواهد شد.

 حسین نحوی، معاون امور توان‌بخشی سازمان بهزیستی نیز درباره ابعاد و جزییات این لایحه گفت: پیش از این کلیات منشور حقوق سالمندی در شورای سالمندان تصویب و قرار شد این منشور غیر رسمی، بعد از بررسی در کارگروه‌های تخصصی، به صورت لایحه‌ای با عنوان "قانون حمایت از حقوق سالمندان" به مجلس ارائه شود.

وی در ادامه تاکید کرد: زندگی سالمندان شامل ابعاد گوناگونی است که لازم است در زمینه‌های بازنشستگی، رفاهی، خدمات درمانی و بهداشت، اوقات فراغت و سایر ابعاد اجتماعی مورد بازنگری قرار گیرد به طوریکه این موارد جزو حقوق سالمندان محسوب شود و امکان مطالبه گری برای آنان را فراهم می‌کند.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

 

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 1-06-1397, 14:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا