به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

روزانه ۱۵ هزار دیالیز در کشور انجام می‌شود

روزانه ۱۵ هزار دیالیز در کشور انجام می‌شود

 

مهدی شادنوش در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور افزود: البته این خدمات برای بیماران رایگان انجام می شود، اما انجام پیوند موجب صرفه جویی در هزینه ها و کاهش آلام، درد و رنج خانواده‌های بیماران کلیه خواهد شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها یادآور شد: ایده آل شاخص پیوند برای کشور، 45 بوده و حد قابل قبول براساس شاخص جمعیت، 30 پیوند است که در حال حاضر 11.2 مورد می باشد. اگرچه این شاخص در سال های اخیر رشد خوبی داشته، اما با توجه به دانش موجود در زمینه پیوند در کشور باید رشد بیشتری صورت گیرد که به طور قطع با همراهی و همدلی هموطنان که همیشه پیشقدم در این امر بوده اند، هدفی دست یافتنی است.

شادنوش با اشاره به اینکه طیف و تنوع فعالیت و خدمات در مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها بسیار گسترده و مهم است، اظهار داشت: یکی از حوزه های اصلی فعالیت این مرکز، مدیریت درمان بیماران صعب العلاج و خاص بوده که مهمترین برنامه های پیش رو در این زمینه بهره برداری از مراکز جامع خدمات این بیماران است.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ایجاد شبکه مراکز خدمات جامع بیماران خاص با هدف افزایش دسترسی به پزشک، ارائه دارو در محل، ارائه خدمات دندانپزشکی، توانبخشی و تزریقات صورت می گیرد. همچنین بر اساس این برنامه، دانشگاه ها می توانند از ظرفیت مراکز بدون استفاده یا فضاهای راکد جهت ارائه خدمات به بیماران صعب العلاج بهره ببرند.

شادنوش بیان داشت: به سمتی حرکت خواهیم کرد که اختصاص یارانه های خدماتی و دارویی در این مراکز در چندین مرحله تجمیع یابد.

وی با بیان اینکه پیوند، قله درمان دنیا است که آخرین تکنولوژی های درمانی در آن تجلی می یابد، تاکید کرد: در گذشته در زمینه پیوند، زحمات بسیاری کشیده شده و وظیفه ماست که از این دستاوردها حفاظت نماییم و دستاوردهای اجرایی منطبق بر دانش روز دنیا در راستای ارتقای شاخص های مرتبط را تبیین کنیم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 1-06-1397, 12:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا