به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

بازتاب ساخت جنگنده تمام ایرانی در رسانه‌های آسیا

بازتاب ساخت جنگنده تمام ایرانی در رسانه‌های آسیا

 

نخستین هواپیمای بومی جنگنده پیشرفته مجهز به سامانه های اویونیک و کنترل آتش پیشرفته بومی نسل 4 ایران با نام «کوثر» همزمان با 31 مرداد سالروز صنعت دفاعی، به پرواز درآمد.

روزنامه جاکارتا پست روز چهارشنبه با انتشار گزارشی دراین زمینه در تارنمای خود نوشت: تلویزیون ایران تصاویری از این جنگنده را به نمایش گذاشت که رئیس جمهوری این کشور در کابین خلبان نشسته بود.

این رسانه اندونزیایی گفت که حسن روحانی پس از رونمایی از جنگنده نظامی در یک سخنرانی تلویزیونی تاکید کرد: وقتی از آمادگی برای دفاع از خود صحبت می کنیم، به این معنی است که ما به دنبال صلح پایدار هستیم.

تارنمای اندونزیایی گزارش داد: آمریکا تاکنون صدها میلیارد دلار سلاح را به رقبای منطقه ای ایران فروخته است، اما خواستار آن است که تهران برنامه های دفاعی خود را متوقف کند.

کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با مأموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به صورت کاملا بومی ساخته شده است و ایران را در زمره معدود کشورهای دارای فناوری طراحی و ساخت هواپیمای جنگنده با سامانه های اویونیک و کنترل آتش نسل 4 قرار داده است.

این هواپیما در دو نوع تک کابین و دو کابین قابل تولید خواهد بود که نوع دو کابین علاوه بر قابلیت رزمی، برای آموزش خلبانان در مرحله پیشرفته کاربرد دارد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 1-06-1397, 11:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی