به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 خرداد 1398

تعداد معاونین شهردار کاهش یابد

تعداد معاونین شهردار کاهش یابد

 

محسن هاشمی در جلسه هم اندیشی نخبگان شهری با موضوع سند راهبردی برنامه سوم شهر تهران  با بیان اینکه تهران در طول دهه های اخیر دو برنامه داشته که یکی از آنها از ابتدای سال ۸۸ تا ۹۲ و دیگری از سال ۹۲ تا ۹۷ بوده و در حال حاضر در حال تدوین برنامه پنجساله سوم هستیم، گفت: سال گذشته سیاست های کلی برنامه سوم تصویب و ابلاغ شد و شورا به شهرداری ۶ ماه فرصت داد که بر اساس این سیاست های کلی برنامه پنجساله سوم را تدوین کند که هنوز انتظار داریم تا پایان تابستان این برنامه تدوین شود.

هاشمی با بیان اینکه تاکنون تنها ۳۰ درصد از وظایفی که قانون برای مدیریت شهرها پیش بینی کرده به آنها واگذار شده است، گفت: باید در ابتدای هر برنامه بلندمدت شهر بنویسیم که هنوز مدیریت یکپارچه شهری اتفاق نیفتاده و باید طی این پنج سال به گونه ای مدیریت کنیم که شهر به سمت مدیریت یکپارچه برود.

رئیس شورای شهر تهران اظهارکرد: باید برنامه های راهبردی از سطح محلات و مناطق شروع شود تا امکان تبدیل آن به یک برنامه عملیاتی وجود داشته باشد و باید در این برنامه ها به نگاه مردم اهمیت داده شود و از کلی گویی پرهیز کنیم.

وی حمل و نقل عمومی، تاب آوری، باغات، نوسازی بافت های فرسوده، آسیب های اجتماعی، عدالت، درآمدهای پایدار و بدهی های شهرداری را از جمله محورهایی دانست که باید در برنامه سوم شهر تهران به آن توجه شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در شورای شهر ۶ کمیسیون وجود دارد که ساختار شهرداری نیز بر همین اساس شکل گرفته، گفت: اما شهردار در حال حاضر ۹ معاون دارد که پیشنهاد ما کاهش معاونین به ۶ معاونت است. زیرا برخی از کمیسیون های ما با چند معاون سروکار دارند اما در حال حاضر برنامه بر اساس همین ساختار در حال تدوین است.

هاشمی با اشاره به اسناد بالادستی شهر تهران مانند طرح جامع پسماند، طرح جامع حمل و نقل عمومی، طرح بهسازی بافت فرسوده و... گفت: برای تدوین برنامه پنجساله باید به اسناد بالادستی نیز توجه کنیم تا برنامه پنجساله قابلیت اجرایی داشته باشد و با نگاهی عملگرا، اولویت ها بر رویکردها را تعریف کنیم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 30-05-1397, 15:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی