به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

رشد ۴۹ درصدی سفر گردشگران کشورهای عربی به مشهد

رشد ۴۹ درصدی سفر گردشگران کشورهای عربی به مشهد

 

یوسف بیدخوری در پاسخ به سوالی در خصوص دو نرخی شدن بلیت اماکن تاریخی برای گردشگران خارجی با اشاره به اینکه سیاست کلی کشور بر این است که مرزها را باز نگه‌داریم، عنوان کرد: از این جهت زمانی که یک گردشگر برای بازدید مکانی تاریخی حدود 2 برابر قیمت بپردازد برای کشور منفعت چندانی ندارد اما اگر تعداد گردشگر بیشتر شود منافع کشور بیشتر و به اقتصاد کشور کمک شایانی خواهد کرد.

وی افزود: هم‌اکنون دستورکاری از سازمان به جهت دونرخی شدن اماکن تاریخی برای گردشگران خارجی اعلام نشده است همچنین به عقیده بنده این کار درحال حاضر دراولویت‌ها نیست.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درخصوص دو نرخی شدن اماکن تاریخی عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای خارجی این کار انجام می‌شود اما باید در نظر گرفت که سال گذشته حدود 5 میلیون نفر گردشگر خارجی داشته‌ایم که این تعداد قابل مقایسه با  میزان گردشگران کشورهای اطراف نیست لذا در حال حاضر بایستی سیاست‌های مشوق در عرصه گردشگری را لحاظ کنیم.

بیدخوری افزود: زمانی واحدهای اقامتی دو نرخی بود که درحال حاضر این دونرخی بودن برای گردشگران خارجی مطرح نیست از این جهت با توجه به سیاست جذب گردشگر خارجی در شرایط فعلی؛ این سیاست مطرح نخواهد بود.

مردم از واحدهای اقامتی مجاز استفاده کنند

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های اقامتی بسیار خوبی در استان و شهر مشهد وجود دارد، تصریح کرد:  باتوجه به اینکه در استان و همچنین به طور ویژه در شهر مشهد ظرفیت‌های بسیارخوبی به جهت اقامت وجود دارد از این جهت گردشگران بایستی از واحدهای مجازی که دارای پروانه بهره‌برداری و نرخ‌نامه هستند، استفاده کنند.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 29-05-1397, 12:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی