به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 24 تیر 1398

از یک جت جنگنده ایرانی رونمایی می‌شود

از یک جت جنگنده ایرانی رونمایی می‌شود

 

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آستانه فرا رسیدن ۳۱ مردادماه سالروز صنعت دفاعی در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه «سالی که گذشت، سال پر تلاشی برای مجموعه دفاعی کشور بود»، اظهار کرد: مجموعه دفاع همواره پرتلاش بوده و ما برنامه بسیار خوبی را تهیه و برای فرماندهی کل قوا، رئیس‌جمهوری و مجلس ارائه کردیم.

وی افزود: در این برنامه تلاش ما بر اولویت‌های امروز بود؛ اولویت ما موضوع موشکی بود که قدرت بازدارندگی کشور است. تمرکز ما روی کیفیت و ارتقای توانمندی‌ها بود. با توجه به سرمایه گذاری‌های دشمن در توانمندی‌های ضد موشکی، باید دقت موشک و قابلیت آن را بالا می‌بردیم که به تازگی یک نمونه از آن به نام «فاتح مبین» رونمایی شد.

حاتمی با اشاره به رونمایی اخیر از موشک فاتح مبین اظهار کرد: ما به لحاظ تنوع وضعیت خوبی داریم و بیشتر به سمت پارامترهای دیگر نظیر چابکی، رادارگریزی و دقت بالاتر و پایداری در مقابل شرایط محیطی مختلف رفتیم. همچنین سایر قابلیت‌های راهبردی نیز ارتقاء یافت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه «در مجموع در حوزه تسلیحات اتفاقات خوبی افتاده است»، افزود: برای مثال، همکاران من در حوزه مقابله با موشک‌های بالستیک و کروز کارهای خوبی کردند و در حوزه زمینه نیز تانک کرار را داشتیم که امروز برای تست‌های نهایی در اختیار نیروهای مسلح است. بسیاری از کارهای ما بر مبنای طراحی‌های داخلی است. ما دارای یک صنعت به تمام معنا هستیم و از داشته‌های بانک فناوری خود استفاده کرده و روی پلتفرم‌های مشخصی حرکت می‌کنیم.

حاتمی با اشاره به راهبرد و منطق دفاعی کشور، گفت: ما یک نسل منحصر به فرد هستیم. بعد از انقلاب شاهد تلاش دشمن برای جنگ داخلی و جنگ مسلحانه منافقین بودیم؛ همزمان درگیر جنگ کلاسیک با عراق بودیم؛ بعد از آن شاهد حمله صدام به کویت و حمله آمریکا به افغانستان و عراق بودیم و بعد نیز جنگ با گروه‌های تروریستی را تجربه کردیم. این‌ها تجارب بسیاری به ما داد.

وی با تاکید بر اینکه ما فهمیدیم که جز خود به کسی نمی‌توانیم تکیه کنیم و هیچ کس به ما رحم نمی‌کند، افزود: این موجب ایجاد عزم برای تامین نیازهای دفاعی کشور شد؛ ما یک طراحی دفاعی بومی و مردمی بصیر و در صحنه داریم، پس باید با توجه به این موضوع، سلاحی برای دفاع از کشور تولید می‌کردیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به هدف دشمن از تضعیف صنعت دفاعی کشور تصریح کرد: امروز با دشمنی روبه رو هستیم که می‌گوید شما را از منابع خدادادی خودتان محروم می‌کنیم و به قراردادها و تعهدهای خود هم پایبند نیستند و تاریخ نشان داد که با لیبی چه کردند، در عین حال که لیبی همه چیز را تحویل داد، وضعیت امروز لیبی را مشاهده کنید و ببنید دارایی‌ها و ذخایر ارزی این کشور کجا رفته و کشورشان به چه وضعیتی دچار است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 29-05-1397, 11:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی