به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 2 خرداد 1398

واقعیت حضور کشتی‌های چینی در آب‌های ایران چیست؟/ مالکان شناورهای چینی ایرانی هستند

واقعیت حضور کشتی‌های چینی در آب‌های ایران چیست؟/ مالکان شناورهای چینی ایرانی هستند

 

چهارشنبه هفته گذشته بود که رئیس سازمان شیلات در نشست خبری به مناسبت هفته دولت  حضور کشتی‌های صیادی چینی در آب های ایران شایعه دشمنان دانست  . وی گفت: حضور صیادان چینی در خلیج فارس حقیقت ندارد و این شایعات برای ناامیدی مردم توسط دشمنان مطرح می شود.

این سخنان در حالی است دیروز معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، حضور کشتی‌های ماهیگیری چینی در آب های ایران را تائید کرد و از امضاء قرارداد اجاره بلندمدت شناورهای چینی‌ها برای صیادی در عمق ۲۰۰ متری آب‌های ایران، با سازمان شیلات خبر داد. 

تائید و تکذیب های مطرح شده آن هم از سوی دو مقام رسمی دولتی شبهات و سوالاتی را در ذهن ایجاد می کند. یعقوب دوجی، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاون های صیادی ایران؛ اما، موضوع حضور شناورهای چینی در آب های ایران را به نحو دیگری تشریح می کند که در این بین قابل تامل است؛

وی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین ضمن تائید حضور شناورهای صیادی چینی در آب های ایران تاکید می کند که این شناورها مالکان ایرانی دارند. به عبارت دیگر شناورهای صیادی چینی در اجاره ایرانی ها هستند و قاعدتا صیدهای انجام شده نیز برای مالکان ایرانی آن ها است.

دوجی با بیان اینکه این شناورهای مجهز به تکنولوژی روز برای صید ماهیان در عمق 200 متری دریا یا بالای 12 مایل هستند، ادامه می دهد: در کشور ما شناوری های مناسب برای صید در این عمق وجود ندارد و ما با اجاره شناورهای چینی امکان دسترسی به اعماق آب دریا را پیدا کرده ایم.

به گفته دوجی؛ صید اصلی این شناورها ماهیان ریز و در عمق دریا از جمله؛ فانوس ماهیان هستند که کاربرد خوراکی نداشته و برای تهیه پودر ماهی استفاده می شوند.

وی تاکید می کند: اجاره و بکارگیری این شناورها ایجاد اشتغال و راه اندازی دوباره کارخانه های فرآوری پودر ماهی در منطقه را به همراه داشته بسیار ارزشمند است.

دوجی در پاسخ به این پرسش که صیادان از کاهش صید از زمان حضور شناورهای صیادی چینی گله مند هستند، می گوید: این شناورها علاوه بر صید فانوس ماهیان مجاز به صید سایر ماهیان به میزان محدود هستند، در واقع بر اساس مجوز سازمان شیلات 60 درصد صید آن ها باید فانوس ماهیان و 40 درصد باقی مانده سایر ماهیان در عمق است

تخلفات را ایرانی ها انجام می دهند

وی اضافه می کند: البته ممکن است تخلفاتی نیز در این زمینه صورت گیرد اما، میزان آن قابل مقایسه با میزان کل صید دریایی کشور نیست و ارتباطی نیز به چینی ها ندارد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 29-05-1397, 00:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی