به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

برنامه وزارت کار برای اشتغال مقرری بگیران بیمه بیکاری

برنامه وزارت کار برای اشتغال مقرری بگیران بیمه بیکاری

 

کریم یاوری روز شنبه در کارگاه آموزشی حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری اردبیل افزود: بر این اساس سال گذشته 16 هزار نفر از مقرری بگیران دوباره شاغل شدند.

وی ادامه داد: مقرری بیمه بیکاری برای کارگران مشمول از روز نخست بیکاری قابل پرداخت است و کارگران مکلفند ظرف 30 روز از تاریخ بیکار شدن با اعلام مراتب بیکاری به واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی و مشابه اعلام کنند.

یاوری اظهار داشت: کارآفرینان و کارفرمایان در همه واحدهای تولیدی، صنعتی، صنفی، خدماتی و کشاورزی باید برای بهره مندی نیروی کار خود از مزایای قانونی نسبت به بیمه کردن آنها اقدام کنند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی است و تامین اجتماعی با دریافت حق بیمه مقرر به بیمه شدگان مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که طبق مقررات قانون بیمه بیکاری بدون میل و اراده از کار بیکار می شوند، بیمه بیکاری پرداخت می کند.

او اضافه کرد: بیمه شدگان مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که به دلیل بروز حوادث قهریه و غیر مترقبه از قبیل سیل، زلزله، جنگ و آتش سوزی بیکار می شوند مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری هستند.

یاوری گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای مکلف است آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار و نیز بازآموزی و تجدید مهارت کارگران زیرپوشش بیمه بیکاری را در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و یا مراکز آموزش جوار کارخانه ها فراهم کند و هزینه های آموزش های فنی و حرفه ای مقرری بگیران بیمه بیکاری از حساب بیمه بیکاری پرداخت می شود.

وی ادامه داد: در سال 1396 حدود 30 هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری به مراکز آموزش فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی و باز آموزی و تجدید مهارت معرفی شدند و اکنون حدود 222 هزار نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند .

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگران مجرد مشمول قانون بیمه بیکاری حداقل 6 ماه و حد اکثر 36 ماه و کارگران متاهل و متکفل حداقل 12 ماه و حداکثر 50 ماه به نسبت سابقه کاری و بیمه می توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند .

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 28-05-1397, 18:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی