به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 6 خرداد 1398

سند نوآوری کلان شهر تهران تدوین شد

سند نوآوری کلان شهر تهران تدوین شد

 

حجت‌الله میرزایی در این نشست گفت:کلان شهرها مرکز استقرار گروه های نوآور هستند چرا که میزان و تراکم سرمایه های انسانی، ظرفیت های جذب برای نوآوری و سطح بالاتری از تساهل و تسامح اجتماعی در این شهرها وجود دارد.

به گفته وی رقابت اصلی در کلان شهرها بیش از آنکه معطوف به جذب سرمایه باشد باید به جذب گروه های خلاق منجر شود، بنابراین تا رقابت خلاق وجود نداشته باشد قطعا جذب سرمایه هم اتفاق نمی افتد.به عنوان مثال در امریکا 40 الی 50 درصد گروه های نوآور و خلاق  4 شهر بزرگ را برای استقرار انتخاب می کنند .در ایران هم در شهر های تهران، مشهد و اصفهان بیش از سایر شهر ها امکان ثبت اختراع، نگهداشت و تجاری سازی کالا وجود دارد و می توان گفت 80 درصد رخدادهای علمی در کلانشهر تهران اتفاق می افتد.
میرزایی افزود: شهرداری نقش کلیدی در بسط و توسعه نظام نوآوری شهری دارد. مفهوم کلیدی نظام نوآوری شهری به مجموعه ای از بازیگران اطلاق می شود که در نوآوری شهری در کنار دولت ملی ، موسسات تامین مالی، سرمایه گذاران ایده های جسورانه، بنگاه ها و موسسات R&D ، دانشگاه ها و مراکز تولید دانش سهیم هستند.این مجموعه به شبکه درهم تنیده ای منجر می شود که بدون مواجهه حضوری به رفع نیازهای مجموعه کمک می کنند.در واقع اینها مجموعه ای از ساز وکارهایی هستند که روابط را تسهیل می کنند.

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 25-05-1397, 07:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی