به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

کمبود ۴۰ تا۵۰ قلم داروی خارجی به دلیل نوسانات ارزی

کمبود ۴۰ تا۵۰ قلم داروی خارجی به دلیل نوسانات ارزی

 

ایرج حریرچی (سخنگوی وزارت بهداشت) در نشست خبری در رابطه با عدم استفاده از کارت‌خوان در مطب‌ها بیان داشت: به عنوان یک پزشک شرمنده هستم که با وجود امکان ساده تهیه کارت‌خوان هنوز در بعضی مطب‌ها این کار انجام نشده است.

او تاکید کرد که از نظر قانونی سازمان امورمالیاتی ۳۸ صنف را ملزم به داشتن صندوق کرده است که ملزم به کارتخوان است؛ اما برای صنف پزشکی و درمانی این الزام وجود ندارد.

او در رابطه با زباله‌های بیمارستانی گفت: ۹۳.۸بیمارستان‌ها دستگاه فعال بی‌خطرسازی دارند، ۴.۲ بیمارستان‌ها نیز دستگاه فعال بی‌خطرسازی دارند اما عملکرد آنها نامناسب است.

حریرچی در ادامه نشست با اشاره به اینکه در سال های گذشته ۷۰۰ میلیون دلار صرف واردات مکمل‌ شده است بیان داشت: در سال ۹۶ این رقم را به ۱۵۰ میلیون دلار کاهش دادیم.

حریرچی تاکید کرد: در حال حاضر بازار مصرفی مکمل در ایران ۵۰۰ میلیارد تومان است.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: مکمل‌ها توسط سازمان غذا و دارو قیمت گذاری نمی‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: فقط در موارد خاص که مکمل ها مورد نیاز برخی بیماران و افراد خاص است بر قیمت مکمل ها و توزیع آنها نظارت داریم.

سخنگوی وزارت بهداشت در رابطه با شرط یک شرکت دارویی برای توزیع داروی وارداتی مبنی بر افزایش قیمت آن دارو بیان داشت: موضع وزارت بهداشت در قبال بازار دارویی شفاف و روشن است و قیمت دارو براساس ارز دریافتی تعیین می‌شود.

حریرچی گفت: اجازه نمی‌دهیم که هیچ تغییر قیمتی خارج از ارز تخصیص یافته صورت گیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه گفت: قطعا اگر وزارت بهداشت بخواهد در این زمینه کوتاهی کند حتما با ما برخورد می‌شود. به همین خاطر اجازه نمی‌دهیم هیچ تخلفی در بازار دارویی صورت گیرد.

حریرچی در رابطه با تغییر و تحولات در وزارت کار و اینکه شنیده می‌شود وزارت بهداشت به دنبال انتقال سازمان تامین اجتماعی به مجموعه وزارت بهداشت است، بیان داشت: تغییر و تحولات جدید ارتباطی با وزارت بهداشت ندارد. موضع ما از قبل مشخص بوده و وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت تاکید دارد که درمان مردم باید تحت سیاست‌‌گذاری وزارت بهداشت باشد.

او در رابطه با تخصیص ارز به صورت سهمیه‌بندی بیان داشت: تخصیص ارز برای وزارت بهداشت براساس سهمیه‌بندی مشخص شده و بر همین اساس نیز صورت می‌گیرد. به همین خاطر براساس نیاز کشور به دارو، مواد اولیه دارویی، صنایع جانبی دارو و همچنین تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی ارز دولتی را تخفیف می‌دهیم.

حریرچی در رابطه با مدیران بازنشسته وزارت بهداشت و احتمال کناره‌گیری آنها بیان داشت: ممکن است در دانشگاه‌های علوم پزشکی یا وزارتخانه مدیرانی داشته باشیم که مشمول بازنشستگی باشد اما تا زمانی که مصوبه و بخشنامه‌ای به صورت قانونی اعلام نشود نمی‌توان در این مورد اظهارنظر کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه جلسه گفت: سازمان تامین اجتماعی حوزه‌های مختلفی همچون بازنشستگی دارد، اما بحث درمان و بیمه با توجه به گستردگی آن مورد تاکید ماست که از سیاست‌گذاری واحد و یکسان تبعیت کند.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 24-05-1397, 15:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی