به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

حمایت مقامات آلمان از اقتصاد ترکیه

حمایت مقامات آلمان از اقتصاد ترکیه

 

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در یک نشست خبری در مورد سقوط ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا اظهار داشت: خواهان ترکیه‌ای با اقتصادی پیشرفته هستیم. این امر به نفع آلمان نیز است.

مرکل در ادامه همچنین تصریح کرد: بی‌ثباتی اقتصادی در ترکیه به نفع هیچ کس نیست. بانک مرکزی ترکیه باید استقلال لازم را داشته باشد. در این زمینه به‌زودی با رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه گفتگو خواهم کرد. ثبات اقتصادی در کشورهای اطراف اتحادیه اروپا به نفع خود این اتحادیه نیز است.

در این خصوص «بیت بارون» سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان با اشاره به اینکه این کشور مهم‌ترین شریک تجاری ترکیه است اعلام کرد که حجم تجارت دو کشور در سال گذشته 37.7 میلیارد یورو بوده است.

وی با اشاره به تحولات اقتصادی در ترکیه اظهار داشت: اکنون نمی‌توان درباره تأثیر یا عدم تأثیر این تحولات بر آلمان سخن گفت.

«ژانت شوامبرگر» سخنگوی وزارت دارایی آلمان نیز در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا کشورهای عضو گروه «جی-20» تصمیمی درباره برگزاری نشستی درباره تحولات اقتصادی اخیر در ترکیه دارند، یا نه اعلام بی‌خبری کرد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت ارز و ثبات مالی ترکیه توسط مؤسسات مربوطه مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد، اظهار داشت که وزارت دارایی آلمان نمی‌تواند در این موضوع اعلام نظر کند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 24-05-1397, 03:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا