به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 6 خرداد 1398

موافقت میراث فرهنگی با ساختمان جدید پلاسکو

موافقت میراث فرهنگی با ساختمان جدید پلاسکو

 

محمدحسن طالبیان در رابطه با نتایج جلسات این سازمان در خصوص احداث ساختمان جدید پلاسکو گفت: اولا اگر سازمان میراث فرهنگی مجوزی صادر نکرده باشد، بنیاد مستضعفان  به عنوان مالک و سازنده ساختمان جدید پلاسکو به هیچ عنوان اجازه ساخت و ساز ندارد. همانطور که بارها به این مساله اشاره کرده‌ام، کشورما دارای قوانین بسیار قوی در حوزه میراث فرهنگی است و اگر تخلفی رخ دهد بی‌تردید از طریق مراجع قضایی آنها را پیگیری خواهیم کرد.

معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با این تاکید بر اینکه در خصوص ساختمان جدید پلاسکو گفت‌وگوهایی انجام شده است، افزود: بنیاد مستضعفان، میراث فرهنگی و شهرداری به توافقاتی دست پیدا کردند و مشکلی ایجاد نخواهد شد. سازمان میراث فرهنگی در جلسات مختلف حضور دارد و با بنیاد مستضعفان و شهرداری در خصوص ساختمان جدید مذاکره کرده‌ایم.

وی ادامه داد: شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی در این جلسات سه پیشنهاد به سازندگان پلاسکو داده است. مساله اساسی ما در سازمان میراث فرهنگی حفظ حریم و عرصه ساختمان‌های باارزش در اطراف پلاسکو بالاخص مدرسه ژاندارک بود چراکه نباید در حریم این آثار تاریخی ساخت و  ساز صورت گیرد در همین راستا به بنیاد مستضعفان سه پیشنهاد دادیم.

طالبیان در ادامه به پیشنهادهای شورای فنی اشاره کرده و افزود: پیشنهاد اول‌مان به ساخت بنای یادمانی اختصاص داشت و پیشنهاد دادیم که در ابتدا یک بنای یادمانی ساخته و بخش‌هایی را در اختیار کسبه پلاسکو قرار دهند.  همچنین به آن‌ها پیشنهاد دادیم که ساختمان جدید دقیقا  شبیه به ساختمان قدیمی بسازند.

معاون میراث‌فرهنگی ادامه داد: همانطور که می‌دانید ذینفعان و ذی‌نفوذان متعددی در موضوع ساخت پلاسکو حضور دارند و کسبه پلاسکو خواسته‌هایشان متعدد است. در همین راستا بنیاد مستضعفان با پیشنهاد سوم ما موافقت کرد و قرار شد دقیقا ساختمان جدید با همان ویژگی‌های ساختمان پیش از آتش سوزی پلاسکو ساخته شود.

وی در واکنش به این پرسش که رئیس شورای شهرستان ری بارها در خصوص نابودی میراث فرهنگی شهر ری بخصوص چشمه‌علی توسط خط شش مترو ا ظهار نگرانی است، گفت: به خاطر تخریب چشمه‌علی توسط خط شش متروی تهران، از شهرداری متروی تهران شکایت کرده‌ایم. البته شرکت ساخت مترو خسارتی را که به چشمه‌علی وارد کرده است، قبول دارد و سعی کرده آن را جبران کند و گفته می‌شود آب به چشمه‌علی باز گشته است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 24-05-1397, 00:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی