به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 28 دی 1399

یک هیات اقتصادی ایران وارد دمشق شد

یک هیات اقتصادی ایران وارد دمشق شد

 

تیم اقتصادی ایران به ریاست امیر امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی برای پیگیری یادداشت تفاهم در زمینه توسعه همکاری های اقتصادی ایران و سوریه که سه ماه قبل با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کشورمان انجام شد، وارد دمشق شد. 
تعدادی از مسئولان اقتصادی وزارتخانه های مختلف ایران در این سفر برای نهایی شدن این یاداشت تفاهم همکاری با مسئولان سوری دیدار و گفت وگو خواهند کرد.
اعضای این هیات در زمینه همکاری های اقتصادی موافقت نامه بلندمدتی را بین یکدیگر تنظیم می کنند تا آغازی برای تحول جدید در اقتصاد ایران و سوریه در دوران پس از بحران باشد. 
این هیات کارشناسی، ظرفیت های موجود کشورهای همدیگر را در تمام زمینه ها به ویژه اقتصادی بررسی و طرفین ضمن توافق با یکدیگر درخصوص جزئیات همکاری ها در راستای تکمیل کردن روابط اقتصادی مسیر گام های بعدی را مشخص می کنند. 
همکاری های بانکی و گمرگی در این مذاکرات بیشتر از هر موضوعی مدنظر قرار دارد تا تهران و دمشق بتوانند قوانین را به نحوی تنظیم کنند که سبب افزایش تجارت میان ایران و سوریه شود. 
همکاری های صنعتی، فناوری و اطلاعات، ایجاد بنگاه های کوچک اقتصادی، مطالعه در خصوص شبکه آبرسانی، ایجاد پست های جدید خطوط انتقال برق و بازسازی زیرساخت های سوریه از جمله موضوعاتی است که در این سفر بررسی و توافق نامه اولیه در خصوص آنها امضا می شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 23-05-1397, 15:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال