به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 6 خرداد 1398

یک هیات اقتصادی ایران وارد دمشق شد

یک هیات اقتصادی ایران وارد دمشق شد

 

تیم اقتصادی ایران به ریاست امیر امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی برای پیگیری یادداشت تفاهم در زمینه توسعه همکاری های اقتصادی ایران و سوریه که سه ماه قبل با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کشورمان انجام شد، وارد دمشق شد. 
تعدادی از مسئولان اقتصادی وزارتخانه های مختلف ایران در این سفر برای نهایی شدن این یاداشت تفاهم همکاری با مسئولان سوری دیدار و گفت وگو خواهند کرد.
اعضای این هیات در زمینه همکاری های اقتصادی موافقت نامه بلندمدتی را بین یکدیگر تنظیم می کنند تا آغازی برای تحول جدید در اقتصاد ایران و سوریه در دوران پس از بحران باشد. 
این هیات کارشناسی، ظرفیت های موجود کشورهای همدیگر را در تمام زمینه ها به ویژه اقتصادی بررسی و طرفین ضمن توافق با یکدیگر درخصوص جزئیات همکاری ها در راستای تکمیل کردن روابط اقتصادی مسیر گام های بعدی را مشخص می کنند. 
همکاری های بانکی و گمرگی در این مذاکرات بیشتر از هر موضوعی مدنظر قرار دارد تا تهران و دمشق بتوانند قوانین را به نحوی تنظیم کنند که سبب افزایش تجارت میان ایران و سوریه شود. 
همکاری های صنعتی، فناوری و اطلاعات، ایجاد بنگاه های کوچک اقتصادی، مطالعه در خصوص شبکه آبرسانی، ایجاد پست های جدید خطوط انتقال برق و بازسازی زیرساخت های سوریه از جمله موضوعاتی است که در این سفر بررسی و توافق نامه اولیه در خصوص آنها امضا می شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 23-05-1397, 15:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی