به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 28 دی 1399

دارو بیش از ۱۰درصد گران نمی شود

دارو بیش از ۱۰درصد گران نمی شود

 

سعید نمکی  افزود: با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده، مردم نباید نگران تاثیر تحریم‌ها در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی باشند. وی اظهار داشت: در زمینه تجهیزات پزشکی نیز یارانه کافی درنظرگرفته شده و با بانک مرکزی نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است؛ نگران افزایش قیمت دارو، تجهیزات پزشکی و خدمات سلامت نیستیم و آثار تحریم ها و گرانی ها در حوزه سلامت به مردم تحمیل نمی شود.

نمکی افزود: از طریق بیمه‌ها و ردیف‌های خاصی که مربوط به یارانه دارو است، در حال مدیریت و نظارت شرایط هستیم تا فشاری به مردم وارد نشود.

ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت نیز پیش از این گفته بود: قیمت دارو و تجهیزات پزشکی در کشور هیچ ارتباطی با قیمت ارز آزاد ندارد و همان طور که اعلام شده، رشد قیمت مجموع سبد دارویی کشور، زیر نرخ تورم و فقط معادل 9 درصد برای کل سال 97 است.

به گفته وی، با توجه به سیاست دولت و مجلس مبنی بر تخصیص ارز کافی با نرخ دولتی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی، هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

معاون وزیر بهداشت گفت: 98 درصد داروی مصرفی کشور در داخل کشور تولید می شود و با تدابیر و اقدامات انجام شده و فعالیت شبانه روزی هم اکنون کمبود دارو مطابق روال چهار سال گذشته و مشابه کشورهای غربی در حد یک تا 1.5 درصد کل داروی مصرفی کشور است.

 

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 23-05-1397, 05:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال