به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

دارو بیش از ۱۰درصد گران نمی شود

دارو بیش از ۱۰درصد گران نمی شود

 

سعید نمکی  افزود: با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده، مردم نباید نگران تاثیر تحریم‌ها در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی باشند. وی اظهار داشت: در زمینه تجهیزات پزشکی نیز یارانه کافی درنظرگرفته شده و با بانک مرکزی نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است؛ نگران افزایش قیمت دارو، تجهیزات پزشکی و خدمات سلامت نیستیم و آثار تحریم ها و گرانی ها در حوزه سلامت به مردم تحمیل نمی شود.

نمکی افزود: از طریق بیمه‌ها و ردیف‌های خاصی که مربوط به یارانه دارو است، در حال مدیریت و نظارت شرایط هستیم تا فشاری به مردم وارد نشود.

ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت نیز پیش از این گفته بود: قیمت دارو و تجهیزات پزشکی در کشور هیچ ارتباطی با قیمت ارز آزاد ندارد و همان طور که اعلام شده، رشد قیمت مجموع سبد دارویی کشور، زیر نرخ تورم و فقط معادل 9 درصد برای کل سال 97 است.

به گفته وی، با توجه به سیاست دولت و مجلس مبنی بر تخصیص ارز کافی با نرخ دولتی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی، هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

معاون وزیر بهداشت گفت: 98 درصد داروی مصرفی کشور در داخل کشور تولید می شود و با تدابیر و اقدامات انجام شده و فعالیت شبانه روزی هم اکنون کمبود دارو مطابق روال چهار سال گذشته و مشابه کشورهای غربی در حد یک تا 1.5 درصد کل داروی مصرفی کشور است.

 

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 23-05-1397, 05:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی