به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

کثرت تردد مسافران کردعراقی به ایران مرزها را پرترافیک کرد

کثرت تردد مسافران کردعراقی به ایران مرزها را پرترافیک کرد

 

گرمای بالای 40 درجه این روزها نیز نتوانسته است مانع از تحمل سختی های عبور زمینی از مرز و سفر گسترده عراقی ها به ایران شود. حجم بالای تردد به ایران مرزهای عراق در منطقه کردستان عراق با ایران را نیز شامل شده است.

«محمد احمد» یکی از دهها شهروندی است که به همراه 10 تن از اعضای خانواده اش قصد دارد به ایران سفر کند. وی در خصوص سفر به ایران گفت: ما سالیانه برای امور پزشکی و تفریح به کشورهای منطقه بخصوص ترکیه می رفتیم که با توجه به قیمت ریال در مقابل دینار صلاح دیدیم به ایران سفر کنیم.

این شهروند کرد عراقی اهل اربیل در ادامه گفت: قصد داریم در سفر به ایران هم یکی از بستگان را به پزشک ببریم و هم اینکه چند روزی را در ایران تفریح داشته باشیم.

درخصوص کاهش ارزش ریال در مقابل دلار محمد احمد افزود: کاهش قیمت سبب شده است که بخش زیادی از مسافرانی که به مقصد ترکیه می رفتند امسال روانه ایران شوند.

گفتنی است مرزهای تمرچین، باشماق و پرویزخان براساس مشاهدات در اربیل شاهد صفوف گسترده برای تردد مسافرین از عراق به ایران می باشد به نحوی که این مسافرین ناچار هستند ساعتها در انتظار باقی بمانند.

«عبدالله آکره ایی» مدیرکل دفتر روابط دولت اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران در خصوص افزایش حجم مسافرتها به ایران گفت: روابط گسترده فرهنگی و اجتماعی، انجام امور پزشکی و فصل گردش از یک سو و کاهش ارزش ریال از سوی دیگر سبب شده است که بر میزان مسافرتها به ایران از اقلیم کردستان عراق افزوده شود.

وی افزود: اکنون روزانه از اقلیم بالای 3 هزار نفر به ایران سفر می کنند که نشان دهنده حجم بالای ترددهای مسافرتی است.

در خصوص اعمال محدودیت بر مرزها در سایه تحریمهای آمریکا علیه ایران نامبرده اظهار داشت: ما تابعی از دولت عراق هستیم و در خصوص مواردی کلان چون تحریمها دولت عراق باید تصمیم بگیرد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 23-05-1397, 03:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی