به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 خرداد 1398

صادرات شیرخشک را متوقف کنید!

صادرات شیرخشک را متوقف کنید!

 

با توجه به گزارش‌های منتشرشده و اعلام رسمی انجمن صنایع لبنی، افزایش عجیب و غریب صادرات شیرخشک که کاهش شدید تولید محصولات لبنی را در پی داشته، پیشبینی می‌شود تا دو ماه آینده به بیکاری حداقل ۱۰ هزار نفر منجر خواهد شد.

طبق آمار رسمی، در حال حاضر کارخانجات تولید محصولات لبنی، ۵۰ درصد ظرفیت خود محصول تولید می‌کنند و بر همین اساس صادرات محصولات لبنی هم ۲۰ درصد کاهش یافته، اما شیر تولیدی دامداری‌ها کجا می‌رود؟ شیری که با ارز ۳۸۰۰ تومانی تامین نهاده‌های دامی تولید میشود و باید به بازار و کارخانجات تولید محصولات لبنی برسد؛ امروز به دست دلالان می‌رسد تا با تولید شیر خشک (؟!) و صادرات آن برای ارزآوری با قیمت ۱۱ هزار تومانی منجر شود!

نکته مهمتر اعلام افزایش رسمی و با افتخار (!) ۴۰ درصدی صادرات شیرخشک در کشور است در حالی که شنیده‌ها حاکی است شرکت‌های لبنی در تیرماه، حدود ۲۵۰۰ نفر از نیرو‌های خود را تعدیل کردند و با ادامه روند فعلی، احتمال میرود در پاییز امسال بالغ بر ۱۰ هزار نفر بیکار شده‌اند چرا که شیری به کارخانه‌ها نمی‌رسد و محصولی تولید نمی‌شود!

آیا دولت تولد بابک زنجانی‌های جدید را نمی‌بیند که در شرایط فعلی مقصدشان عراق و سلیمانیه است؟ جماعتی که پرکردن جیب گشاد خود را با بهای بیکاری هموطنان و تعطیلی کارخانجات تولیدی آنهم در سال حمایت از تولید ایرانی معامله کرده‌اند؟

سوال اصلی این است که آیا گسترش دلالی در اولویت کاری وزارتخانه‌های صنعت و جهاد است یا حمایت از چرخ تولید داخلی؟

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 21-05-1397, 11:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی