به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

اگر تخم‌مرغ را ارزان نکنند وارد می‌کنیم

اگر تخم‌مرغ را ارزان نکنند وارد می‌کنیم

 

قیمت تخم‌مرغ طی هفته‌های گذشته روند رو به رشدی را تجربه کرد و به شانه‌ای حدود ۲۰ هزار تومان هم در بازار تهران رسید به گونه‌ای که براساس آخرین آمار بانک مرکزی متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۱۲ مردادماه امسال هر شانه تخم‌مرغ به طور متوسط در سطح شهر ۱۷ هزار و ۶۴۱ تومان فروخته شده که نسبت به هفته قبل از آن هشت درصد نسبت به هفته مشابه ماه قبل ۲۱.۶ درصد و نسبت به هفته مشابه سال قبل ۳۶.۶ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

البته این قیمت اعلام شده از سوی بانک مرکزی میانگین قیمت این محصول پروتئنی در پایتخت است و در برخی از نقاط شهر تهران نیز هر شانه تخم‌مرغ از ۲۰ هزار تومان عبور کرده است.

مرتضی رضایی - معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام -درباره وضعیت تولید و بازار تخم‌مرغ اینگونه پاسخ داد که هیچ تغییری در تولید و تامین تخم‌مرغ در هفته‌های گذشته نداشته‌ایم که باعث افزایش قیمت این محصول پروتئینی شود و به نظر می‌رسد گرانی تخم مرغ ناشی از هیجانات بازار است و از سویی دیگر نیز سوداگری و واسطه‌گری همواره در بازار محصولات کشاورزی اثرگذار بوده است.

وی افزود: در بازه زمانی مذکور تولیدکننده کاهش تولید نداشت و مصرف‌کننده نیز مصرفش را بیشتر از گذشته نکرده است و به نظر می‌رسد عواملی به غیر از عوامل فنی و تولید در بازار تخم‌مرغ اثرگذار است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برای جایگزینی واحدهایی که طی سال‌های گذشته بر اثر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تولیدشان از بین رفته بود نیز اقدامات مناسبی انجام شد و آنها به تولید ادامه می‌دهند همچنین قیمت تخم‌مرغ اگر همچنان رو به افزایش باشد براساس مصوبه مورد نظر واردات آن از سر گرفته می‌شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 20-05-1397, 16:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی