به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 27 اسفند 1397

حجم تجارت پکن و تهران افزایش یافت

حجم تجارت پکن و تهران افزایش یافت

 

روز شنبه افزود: در شش ماه اول سال جاری حجم تجارت دوجانبه بین چین و ایران به ۱۷ میلیارد دلار رسیده است که نسبت به سال قبل ۱۰٫۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، او تصریح کرد: در سال ۲۰۱۷، حجم تجارت دوجانبه بین چین و ایران ۳۷٫۱۸ میلیارد دلار بود که نسبت به سال قبل از آن ۱۹ درصد افزایش داشت.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت: ایران در سال ۲۰۱۷ روزانه حدود ۶۳۰ هزار بشکه نفت به چین صادر کرده است و در پنج ماهه اول ۲۰۱۸ نیز تقریبا میزان فروش نفت در همان سطح باقی مانده است.

او با اشاره به اینکه افزایش حجم مبادلات تهران پکن بیانگر رشد و افزایش همکاری‌های اقتصادی دو کشور است، گفت: در یک دهه گذشته دو کشور سطح روابط خود را حفظ کرده‌اند به طوری که چین اولین و بزرگترین خریدار نفتی و بزرگترین مشتری صادرات غیر نفتی ایران به شمار می‌رود.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: روابط اقتصادی دو کشور بدون توجه به قوانین داخلی کشورهای ثالث، توسعه پیدا می‌کند چین همانند گذشته در زمینه‌های اقتصادی و تجاری با ایران کار می‌کند و خروج آمریکا از برجام تاثیری در روابط اقتصادی دو کشور ندارد.

به گفته وی چین مخالف یک جانبه گرایی اقتصادی آمریکا یا هر کشور دیگری است و قوانین داخلی این کشور برای چین اهمیتی ندارد لذا ما مخالف خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های یکجانبه واشنگتن علیه تهران هستیم.

اظهارات سخنگوی وزارت بازرگانی چین در حالی است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا ماه مه اعلام کرد آمریکا از توافق هسته‌ای بین‌المللی با ایران خارج شده و تحریم‌های اقتصادی علیه تهران که از ژانویه سال ۲۰۱۶ تحت برجام معلق شده بود، دوباره اعمال خواهد شد.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین در ادامه افزود: توسعه روابط اقتصادی ایران و چین با هیچ قانون بین‌المللی در تضاد نیست دو کشور دارای روابط اقتصادی دیرینه هستند و این روابط همچنان در آینده نیز حفظ خواهد شد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 20-05-1397, 15:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی