به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 27 اسفند 1397

بهای نجات محیط زیست، تعطیلی کشاورزی نیست

بهای نجات محیط زیست، تعطیلی کشاورزی نیست

 

بهزاد قره یاضی افزود: بعنوان مثال اگر بخواهیم برای کشت برنج در استان خوزستان پنج برابر بیشتر آب به نسبت استان های شمالی مصرف کنیم، به هیچ وجه منطقی، علمی و دارای صرفه اقتصادی و زیست محیطی نخواهد بود. 
وی گفت: شخصا به شدت مخالف طرح های نکاشت به مفهوم عام هستم، اینکه ما بگوییم کشاورزی برای نجات محیط زیست تعطیل شود و واردات انجام دهیم کار منطقی نیست. 
قره یاضی تاکید کرد: ما باید در برخی از محصولات استراتژیک به سمت افزایش تولید برویم و محصولاتی را تولید کنیم که دارای آب بری کمتر هستند و اگر مجبور به واردات هستیم محصولات کشاورزی با آب بری بیشتر را وارد کنیم. 
وی گفت: ما به هیچ وجه توصیه نمی کنیم آب شیرین در تمام جغرافیای کشورمان برای تولید هندوانه صرف شود و پس از آن نیز این محصول صادر شود، باید آنالیز هزینه فایده و همچنین زیست محیطی صورت گیرد. 
وی درعین حال کاشت محصولات آب بر در برخی مناطق جغرافیایی در کشور را تا حدودی ممکن و اقتصادی دانست و افزود: به عنوان مثال در قسمت هایی از بلوچستان که آب های سرزمینی بدون مهار به دریا می ریزد، تا هنگامی که این آب قابل مهار شدن نباشد می تواند از سوی کشاورزان استفاده شود. 

هزینه حفاظت از محیط زیست را نباید کشاورزان بپردازند
قره یاضی در ادامه، توسعه و گسترش باغات و همچنین کشت محصولات آب بر در مناطق کم آب را برای محیط زیست کشور بسیار خطرناک دانست و گفت: در حال حاضر با تدبیر و برنامه جهاد کشاورزی و همچنین نظارت سازمان حفاظت محیط زیست اقدامات خوبی انجام شده است. 
رئیس انجمن علمی ایمنی زیستی تاکید کرد: بایستی با تعامل و گفتمان و رعایت قانون و نظارت بر اجرای صحیح قانون جلوی این فجایع گرفته شود. 
وی در این خصوص نیز که برخی کارشناسان معتقدند در شرایط فعلی دغدغه معیشتی مردم و کشاورزان دست مسئولان را برای اتخاذ تصمیم های سخت برای حفظ هرچه بیشتر منابع آبی کشور بسته است ، گفت: این یک امر طبیعی است که مسئولان بایستی مراقب معیشت مردم باشند و به طور حتم هزینه حفاظت از محیط زیست را نمی توان بر دوش کشاورزان گذاشت. 

نگرانی از احداث کارخانه چغندر قند در اطراف دریاچه ارومیه
رئیس انجمن علمی ایمنی زیستی همچنین در ادامه با بیان این که شنیده ها حاکی از صدور مجوز فعالیت یک کارخانه چغندر قند در اطراف دریاچه ارومیه است، اظهار امیدواری کرد که این موضوع صحت نداشته باشد.
قره یاضی افزود: این اقدام به معنی آن است که کشاورزان از این پس بر اساس قراردادی که با این کارخانه خواهند داشت بصورت رسمی به کشت و کار چغندر قند خواهند پرداخت و این کار در اطراف دریاچه ارومیه به جهت وجود مسائل زیست محیطی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

 

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 18-05-1397, 18:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی