به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

علی‌رغم تحریم‌های آمریکا به واردات گاز از ایران ادامه خواهیم داد

علی‌رغم تحریم‌های آمریکا به واردات گاز از ایران ادامه خواهیم داد

 

«فاتح دونمز» وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد تحریم‌های آمریکا علیه ایران اظهار داشت: تأمین امنیت عرضه و تقاضا برای ما بسیار مهم است. ترکیه روابط تاریخی با ایران دارد. واردات گاز ترکیه از ایران تا سال 2026 ادامه دارد. با توجه به اینکه هیچ قصد و نیتی برای ایجاد مشکل سرما و تاریکی برای شهروندانمان نداریم، به واردات گاز از ایران ادامه خواهیم داد.

دونمز با اشاره به مذاکرات آنکارا و واشنگتن برای حل تنش‌های ایجاد شده در روابط دو کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک هیئت از ترکیه به آمریکا سفر کرده‌ تا با مقامات آمریکایی در موضوعات مختلف از جمله تحریم‌های ایران مذاکره کند. به شخصه بسیار امید دارم که نتایج خوبی از این مذاکرات به دست خواهد آمد.

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه با انتقاد از تهدید ترامپ علیه کشورهایی که تحریم‌های ایران را رعایت نکنند، تصریح کرد: تحریم‌های ایران، به صورت یکجانبه از سوی آمریکا اعمال می‌شود. اتحادیه اروپا مخالف این تحریم‌هاست. ترکیه دارای روابط تجاری قانونی با ایران است و این مسئله از نظر تأمین عرضه و تقاضا بسیار مهم است. از طرف دیگر ترکیه و ایران حق و حقوق همسایگی نسبت به هم دارند و نمی‌توانیم این مسئله را نادیده بگیریم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

 

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 18-05-1397, 09:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا