به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

چرا نتایج کنکور زودتر از موعد اعلام شد؟

چرا نتایج کنکور زودتر از موعد اعلام شد؟

 استرس‌های موعد اعلام نتایج کنکور سراسری، آزمونی که بزرگ‌ترین ماراتن زندگی هر فرد محسوب می‌شود، اگر بیشتر از روز آزمون نباشد یقینا کمتر از آن نیست، داوطلبانی که یک سال تمام برای رسیدن به این روز تلاش کرده و بی صبرانه منتظر دیدن نتیجه تلاش خود هستند، هر چه به روزهای اعلام نتایج نزدیک‌تر می‌شوند استرس‌ها و حال و هوای خاصی را دارند.به طوری که ساعت های باقیمانده تا اعلامم نتیجه را برنمی‌تابند و بی صبرانه لحظه شماری می‌کنند. اگر چه داوطلبان تا حدودی می توانند وضعیت و نتایج خود در آزمون را محک بزنند اما مطمئنا شمارش معکوس تا اعلام نتایج برای آنها و خانواده‌هایشان دشوار و طاقت‌فرسا است.

امسال نتایج کنکور علی‌رغم اعلام سازمان سنجش و زودتر از موعد اعلام شد که این امر گلایه‌های داوطلبان لحظه شمار و چشم انتظار را درپی داشت و برخی از آنها در تماس‌هایی گلایه‌های خود را از " جاماندن" از اعلام نتایج، علی‌رغم چشم انتظاری فراوان عنوان می‌کردند.

در این راستا، دکتر ابراهیم‌ خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه به دلیل "مسایل حفاظتی" نتایج آزمون‌ها باید بلافاصله بعد از آماده شدن منتشر و به اطلاع داوطلبان برسد،‌ گفت: ما همواره بازه زمانی 24 را برای اعلام نتایج آزمون‌ها اعلام می کنیم اما در این مدت هر زمانی این نتایج آماده شود ملزم به انتشار آن هستیم.

وی در تشریح دیگر دلایل اعلام زودتر از موعد نتایج کنکور، اظهار کرد: اعلام نتایج زودتر از موعد از سوی سازمان سنجش آموزش کشور موضوع و رویه حدود 10 ساله این سازمان است. درواقع ما نتایج آزمون‌هایی که از سوی این سازمان برگزار می‌شود را حتی برای لحظه‌ای در سیستم نگهداری نمی‌کنیم، در نتیجه برآوردی در خصوص زمان اعلام نتایج صورت می‌دهیم و بر اساس آن بدترین حالت ممکن یعنی "طی 24 ساعت آینده" برای اعلام نتایج در نظر می‌گیریم چرا که در این مهلت می‌توانیم در صورت بروز هر نوع اتفاق نتایج را آماده و اعلام کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: رویه فوق برای اعلام نتایج آزمون‌ها از جمله آزمون سراسری جزء اصول حفاظتی سازمان سنجش آموزش کشور است و این رویه بطور مشخص تعریف شده که وقتی نتایج آزمونی آماده و کنترل این موضوع نیز تایید شد نتایج بلافاصله روی خروجی سایت قرار گیرد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه نتایج آماده شده آزمون‌ها به دلایل حفاظتی به هیچ عنوان نباید در سیستم باقی بماند،‌ گفت: فاصله زمانی اعلام نتایج آزمون‌ها که اغلب 12 ساعت است اما بطور کلی نتایج آزمون‌ها زودتر از موعد منتشر می‌شود. آنچه که اهمیت دارد این است که سازمان سنجش آموزش کشور نتایج را دیرتر از موعد اعلامی منتشر نمی کند و همواره این اتفاق زودتر صورت می گیرد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 14-05-1397, 10:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی